Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Porozumienie o współpracy i rozwoju sieci światłowodowej w Zakopanem

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Anna Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański 'zakopiec'

Opis

Zakopane, 12 maja 2017 r.
Informacja prasowa
Orange Polska i władze Zakopanego podpisały porozumienie o współpracy i rozwoju sieci światłowodowej
Orange Polska zbuduje w Zakopanem sieć szybkiego światłowodowego internetu. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję w mieście ponad 7,5 mln. zł. Do końca 2018 roku w zasięgu superszybkiego internetu – Orange Światłowód znajdzie się w ok. 5 800 zakopiańskich gospodarstw domowych. Już teraz w wyniku zrealizowanych prac inwestycyjnych, do światłowodu zostało podłączonych blisko 1 700 domów i mieszkań.
Porozumienie między Orange Polska a władzami Zakopanego na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji, dzięki którym w mieście zostanie zbudowana sieć superszybkiego internetu światłowodowego. Inwestycja będzie prowadzona na terenie całego miasta, obejmując zarówno budynki wielorodzinne, jak jednorodzinne, pensjonaty oraz siedziby firm. Prócz tego, porozumienie przewiduje możliwość podejmowania działań wspierających budowę społeczeństwa informacyjnego poprzez włączenie się firmy Orange w różnego rodzaju działania edukacyjne zarówno dla osób starszych – nie potrafiących korzystać z komputera i internetu jak i dla młodzieży. To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy Orange a samorządem lokalnym w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększenia dostępności infrastruktury światłowodowej.
– Światłowód to technologia przyszłości, która daje ogromne możliwości osobistego rozwoju, kształcenia, pracy, rozrywki i realizowania swoich pasji. Dzięki inwestycji Orange Polska, realizowanej we współpracy z władzami miasta, mieszkańcy Zakopanego oraz przedsiębiorcy będą mogli jeszcze w tym roku skorzystać z nowych możliwości związanych ze światłowodowym dostępem do sieci. Jestem przekonany, że będzie to impuls do rozkwitu stolicy Tatr i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – powiedział Leszek Gajewski. Dyrektor komercyjny Orange Polska.
– Zakopane jako cieszące się wciąż rosnąca popularnością miasto turystyczne musi szczególnie dbać o infrastrukturę i ciągle ją rozbudowywać. Z pewnością mieszkańcy do swojej działalności oraz prywatnych zainteresowań, a także turyści
dużo i często korzystają tutaj z internetu. Cieszę się więc bardzo, że firma Orange Polska wybrała właśnie Zakopane na miejsce tak dużej inwestycji, dzięki której otrzymamy dostęp do nowoczesnej technologii jaką jest ultraszybki internet światłowodowy – powiedział Leszek Dorula, Burmistrz Miasta Zakopane.
Inwestycja w Zakopanem to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych – jednego z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Już teraz z superszybkiego internetu Orange w całej Polsce korzysta ponad 117 000 użytkowników. Do końca 2018 r. Orange Światłowód będzie w zasięgu nawet 3,5 mln gospodarstw domowych. Obecnie dociera on już do ponad 1,7 miliona mieszkań i domów w całej Polsce. Orange buduje obecnie sieć światłowodową w 37 miastach i planuje inwestycje w kolejnych.
Skala projektu światłowodowego Orange Polska sprawia, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w Polsce w najbliższych latach. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu. W długim – przez zwiększenie potencjału rozwojowego kraju. Równie ważnym elementem stymulującym rozwój i dostępność nowych technologii dostępu do internetu jest rozbudowa zasięgu sieci mobilnego dostępu do szybkiego internetu 4G LTE, który w sieci Orange obejmuje już ponad 99 % Polaków. Kolejnym krokiem w rozwoju usług mobilnych Orange będzie wdrożenie sieci komórkowej nowej generacji 5G, której sprawne działanie nie będzie możliwe bez wykorzystania rozwiniętych sieci światłowodowych zdolnych do szybkiej transmisji wielokrotnie większych niż obecnie ilości danych.

ID Artykułu: 53359196da964819

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem