Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Polish Freeskiing Open 2011

Opis

Zakopiec.INFO otrzymał akredytację od organizatora. U nas pełne relacje z 28 i 29 stycznia. Filmy i zdjęcia. Pozdrawiamy wszystkich zapaleńców.

Dwa dni do The North Face Polish Freeskiing Open 2011 powered by Fiat
Zima powróciła w polskie Tatry. Od kilku dni w Zakopanem intensywnie pada śnieg, a temperatura utrzymuje się cały czas poniżej zera. Można mieć pewność, że Mistrzostwa Polski we Freeskiingu odbędą się w prawdziwie zimowej scenerii.
Każdy kto w najbliższy piątek (28.01) lub sobotę (29.01) odwiedzi Zakopane, powinien skorzystać z niepowtarzalnej okazji zobaczenia zawodników z 15 krajów, którzy rywalizować będą w konkurencji BIG AIR rozgrywanej w czasie imprezy The North Face Polish Freeskiing Open powered by Fiat. Specjalnie na zawody, przygotowana została potężna skocznia, która pozwoli narciarzom na wykonywanie widowiskowych ewolucji w czasie skoków na odległość ponad 20 metrów! Budowniczowie intensywnie pracują nad nadaniem snowparkowi na Harendzie ostatnich szlifów. Ustawiane są już także przeszkody, na których rozegrana zostanie konkurencja Rails i Night Session.
15 000 złotych w gotówce oraz inne nagrody przygotowane przez wspierające imprezę firmy, które czekają na zdobywców miejsc na podium, z pewnością zmobilizują narciarzy do walki. Zawodnicy poniżej 20 roku życia mają szansę na rozpoczęcie prawdziwej kariery sportowej. Trzech najlepszych niesponsorowanych juniorów dostanie przepustkę do finału The North Face Ski Challenge presented by GORE-TEX w Val Thorens we Francji, gdzie powalczą o roczny kontrakt sponsorski.

O to by uczestnikom i widzom nie zabrakło energii zadba firma Red Bull, a do zabawy porwie ich wspaniałe muzyczne trio – Dj Benito, Dj Prescot oraz Dj Nie mam dość.

Specjalną atrakcję dla wszystkich tych, którym nie wystarczą emocje na stoku przygotowała firma Fiat. Od piątku na profilu www.facebook.com/FiatPL trwał będzie Ski Stylers – Turniej Czterech Zjazdów. Dedykowana aplikacja pozwala użytkownikom Facebooka rywalizować na czterech zróżnicowanych w wielu aspektach trasach. Wygra ten, kto zbierze najwięcej punktów, uzyskanych zarówno dzięki szybkiemu, jak i efektownemu pokonaniu trasy. Na najlepszych czekają nagrody od The North Face.
PROGRAM:
PIĄTEK 28.01.2011
9.00 – Otwarcie biura zawodów (karczma na Harendzie przy dolnej stacji krzesełka)
10.00 – 11.30 – Trening BIG AIR
11.45 – Riders meeting
12.00 – 13.30 – Eliminacje BIG AIR (2 skoki – liczy się lepszy – do półfinału awansuje 20 zawodników)
13.30 – 14.00 – Trening RAILS
14.00 – 15.30 – Eliminacje RAILS (2 przejazdy – liczy się lepszy – do finału awansuje 20 zawodników)
18.30 – 19.30 – Night Session RAILS
19.30 – 20.30 – BIG AIR Night
SOBOTA
9.00 – Otwarcie biura zawodów
10.00 – 11.00 – Trening BIG AIR
11.15 – Riders meeting
11.30 – 12.30 – Półfinał BIG AIR (3 skoki – liczą się 2 lepsze – do finału awansuje 8 zawodników)
12.30 – 13.00 – Trening RAILS
13.00 – 14.00 – Finał RAILS
14.00 – 14.30 – Rozgrzewka przed finałem
14.30 – 15.15 – Finał BIG AIR
15.30 – Dekoracja zwycięzców
21.00 – Afterparty – Klub Ampstrong

SPONSORZY: The North Face, Fiat, Sony Vaio, Armada Skis & Outerwear
PATRONI MEDIALNI: Viva Polska, Extreme Sports Channel, RMF MAXXX, Gazeta Wyborcza, Red Bulletin, Tygodnik Podhalański, Mens Health, Extremium, Ski Magazyn, skionline.pl, aktywni.pl, newschoolers.com, downdays.eu, freestyle.pl, freeskiing.cz i freeride.cz.
PARTNERZY: Polski Związek Narciarski, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, Association of Freeskiing Professionals, BERN, Apotobo, Biuro Promocji Zakopanego, ośrodek narciarski Harenda oraz portale ski2die.pl i twotip.com
WSPARCIE ENERGETYCZNE: Red Bull

Dodatkowe informacje – SNOW PR Events & Communications:
Jacek Będkowski, jacek.bedkowski@snowpr.pl, 783 308 140
Martyna Nowak, martyna.nowak@snowpr.pl, 880 596 390
Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski, przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków, oraz największe przeszkody jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają że zawody PFO to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych imprez zimowych w Polsce.
Więcej informacji o Polish Freeskiing Open znajdą Państwo na www.pfopen.pl

—————–

Reprezentanci 13 krajów znajdą się na listach startowych Polish Freeskiing Open 2011, który odbędzie się 28 i 29 stycznia na Harendzie.
Zbliża się największa impreza freeskiingowa w tej części Europy. Listy startowe stopniowo zapełniają się nazwiskami z całej Europy.

Każdego dnia rośnie liczba uczestników, którzy zgłosili się do startu w The North Face Polish Freeskiing Open 2011 powered by FIAT. Zarejestrowali się już m.in.: Szwajcarzy, Austriacy, Niemcy, Anglicy, Norwedzy, Łotysze, Czesi i Słowacy. Wraz z najlepszymi zawodnikami z Polski powalczą oni o nagrody o wartości ponad 50 000 zł. TNF PFO znalazło się ponownie w kalendarzu AFP World Freeski Series, co pozwoli startującym na zdobycie punktów w jedynym tego typu globalnym rankingu zawodników freeski.

Zawodników z całej Europy przyciągają w polskie góry nie tylko nagrody i punkty w światowych rankingach, ale przede wszystkim wyjątkowa atmosfera Polish Freeskiing Open. Każda kolejna edycja tych prestiżowych zawodów gromadzi coraz większe grono freeskierów, dzięki czemu możemy oglądać wspaniałe sportowe widowisko na bardzo wysokim poziomie.

Startujący w imprezie Polacy powalczą o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu. Na podstawie wyników Big Air stworzona zostanie niezależna klasyfikacja, a jej zwycięzca stanie na podium Mistrzostw Polski. Warto jednak pamiętać, że aby znaleźć się w rankingu należy posiadać licencję zawodnika PZN wydawaną przez Polski Związek Narciarski i Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu.
Dodatkowa nagroda czeka także na najzdolniejszych, niesponsorowanych juniorów, którzy dostaną przepustkę do finału piątej edycji The North Face Ski Challenge presented by GORE-TEX w Val Thorens we Francji.

Do zakończenia rejestracji pozostało 10 dni. Pojawiła się właśnie oficjalna zapowiedź video, która daje przedsmak tego, co będzie się działo pod koniec stycznia w Zakopanem.

Na Harendzie ruszyły tymczasem przygotowania do budowy skoczni i przeszkód, które pozwolą zawodnikom na zaprezentowanie najbardziej widowiskowych ewolucji.

Program:
Piątek 28 stycznia 2011
Eliminacje Big Air
Eliminacje Rails
Night Session

Sobota 29 stycznia 2011
Półfinaly Big Air
Finały Rails
Finały Big Air
After Party

informacja z biura  harendazakopane.pl

Nasze relacje na http://polishfreeskiingopen.zakopiec.info/

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem