Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Pokaz Prawdziwych Projektantów

Opis

Korzystając z zaproszenia Ewy Czamańskiej – prowadzącej pokaz Polki Folki i Stanisławy Łukaszczyk – jednej z projektantek miałem okazję zobaczyć jak i co tworzą „prawdziwi projektanci”.
Pokaz przeplatany występami zespołów i wokalistów jak Hanna Wójcik, Gooral (występ wg mojej oceny nieudany).
Dla wielu rarytasem wieczoru był burmistrz miasta Zakopane Janusz Majcher.
Zakopiec w składzie fotograf Gosia Falecka oraz Robert Urbański wykonał sesje zdjęciową na potrzeby serwisu.

[nggallery id=37]

——————————————-

W piątek dnia 18 marca wieczorową porą (godz19:00) drzwi Hotelu Grand Nosalowy Dwór w Zakopanem otworzą się po raz kolejny dla gości przed którymi projektantka i zarazem organizator przedsięwzięcia: Aneta Larysa Knap przedstawi swój świat. Wizję i swoją pasję zamkniętą tym razem w ramach pokazu mody, który będzie kontynuacją Pokazu Prawdziwych Projektantów połączony z częścią pod brzmiącym tytułem Polki Folki.
Otwarciem będzie prestiżowy pokaz mody folkowej i starcie tradycji z nowoczesnością w modern folk. W tym rozdziale na modelkach zobaczymy stroje takich projektantów jak: Stanisława Łukaszczyk, Aneta Larysa Knap, Jacek Mroczkowski, Olga Kowalunas, Bachus Barbara Konarzewska, Izabela Ziółkowska, Halina Mrożek. Zwieńczeniem części Polki Folki bedą występy arcy utalentowanych artystów. Hanka Wójciak i jej niesamowita interpretacja tego co jej gra w duszy, piękny głos i szalona ekspresja na scenie. Gooral – prekursor łączenia muzyki electro z góralszczyzną. Jego ethno electro styl i kawałek Karczmareczka zelektryzuje nawet najbardziej zatwardziałych gości.
Drugą odsłonę wieczoru będzie tworzył Pokaz Prawdziwych Projektantów IV. Na wybiegu będą królować kreacje i kolekcje: Alicji Zdebskiej, bielizny butiku Red Naomi , biżuterii Sentysz, sklepów: La Donna , Catwalk, Shumik , Grzegorza Skwary. Taniec nowoczesny zaprezentuje formacja Dance Mafia. Ucztę dla ucha zapewnią dwie piękne i utalentowane solistki: Asteya Dec oraz Aicha. W fantastyczny i etniczny nastrój wprowadzi grupa Tamtamitutu, której różnorodność w sferze tańca, śpiewu i gry na instrumentach odrywa od codzienności i porywa w świat magii i egzotycznych krain. Za oprawę muzyczną będzie odpowiedzialny Dj Adam F. Makijaż wykonają Agnieszka Maciąga oraz Ewelina Panczakiewicz. Pokaz poprzedzi casting do zagranicznej agencji modelek.
Nad całością imprezy będzie górował szczytny cel. Dobro rozpościerać będzie swoje skrzydła poprzez życzliwość przybyłych wykonawców i uczestników projektu. Pokaz będzie miał charakter charytatywny i będzie kontynuacją akcji Oddech, która ma na celu zbiórkę pieniędzy dla Krzysztofa chorego na mukowiscydozę. W tym dniu będzie miała miejsce także licytacja przedmiotów fundacji Mimo Wszystko Anny Dymnej, rzeźb nowotarskiego artysty Gabriela Szyrszenia, obrazu Dawida …., z których środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie chorego w jego walce o przeszczep płuc. Bilety na pokaz można nabyć w Hotelu Grand Nosalowy Dwór Zakopane ulica Balzera 21d oraz w sklepie Etno w Nowym Targu przy ulicy Kościelnej 7.
Zakopane ponownie zabłyśnie jasnym punktem na mapie modnego podhala. Słowo nowotarskiej projektantki Anety Larysy Knap: „jeśli chcesz być glamour, dowartościować i podnieść swoje walory oraz doznania, to ten wieczór pokaz jest dla Ciebie. Zapraszam gorąco!“.

Atelier Modowe & Pracownia Krawiectwa Artystycznego
FOLK DESIGN Aneta Larysa Knap
ul. Kościelna 7 1p
34-400 Nowy Targ
www.folkdesign.pl
tel 502 222 868

Zakopiec.INFO otrzymał zaproszenie, więc u nas pełna relacja po zakończeniu imprezy.
Robert Urbański

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem