Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Podwójny festiwalowy wernisaż

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Ania Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański
Podwójny festiwalowy wernisaż

Opis

Podwójny festiwalowy wernisaż

8 sierpnia o godz. 19.30 przy ul. Krupówki 4a w Galerii STRH otwarte zostaną dwie ciekawe wystawy związane tematycznie ze zbliżającym się 46 Międzynarodowym Festiwalem Folkloru Ziem Górskich. Pierwsza to projekt etnograficzno-podróżniczy, który w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga ma przypomnieć i przybliżyć szerszemu gronu odbiorców dokonania naukowe tego zasłużonego etnografa, folklorysty
i kompozytora. Druga, nosząca tytuł „Festiwal okiem młodych”, to prezentacja twórczości  młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

W związku z przypadającymi na rok 2014 obchodami Roku Oskara Kolberga Biuro Promocji Zakopanego w partnerstwie z portalem internetowym Etnosystem.pl przygotowało wystawę.
Ma ona na celu odświeżenie informacji zgromadzonych przez Oskara Kolbegra w tomach pracy „Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce”. Projekt „Śladami Kolberga” ma nie tylko przypomnieć i przybliżyć wielotomowe dzieło, ale także przedstawić walory turystyczne regionów, których dotyczą prace polskiego etnografa, w tym także Podhala.
Wystawa prac młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych to z kolei zachęta do rozpoczęcia przygody
z folklorem, kulturą góralską, do odkrywania swoich korzeni, a także możliwość pogłębiania wiedzy na temat bogactwa kultury podhalańskiej.
– Cieszymy się, że zostaliśmy jako szkoła zaproszeni do udziału w tej wystawie. Nasi uczniowie przygotowali prace malarskie i rzeźbiarskie o tematyce regionalnej, zgodnej z tradycją naszej szkoły. Zaprezentujemy także sześć dużych dywanów wykonanych na podstawie projektów naszych uczniów – mówił podczas konferencji prasowej nauczyciel Janusz Jędrzejowski.
Wystawy prezentowane będą od 8 do 30 sierpnia w godz. 10.00 – 18.00  (z wyjątkiem poniedziałków oraz 10 i 17 sierpnia). Serdecznie zapraszamy!

ID Artykułu: 52053e129142773e

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem