Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Pilotażowa akcja dobrowolnego ubezpieczenia w Tatrach

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Organizator: TPN
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Ewa Holek
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Zakończyła się pilotażowa akcja dobrowolnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla turystów udających się w Tatry. Ubezpieczenie można było wykupić wraz z biletem wstępu do TPN, w cenie 50 gr za osobę.

Akcja trwała od 9 do 17 sierpnia br. W tym czasie ubezpieczenie wykupiło około 30 tys. osób (to niemal 14 proc. wszystkich turystów odwiedzających Park w tych dniach). Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. W Internecie pojawiło się wiele głosów za wprowadzeniem na stałe możliwości kupienia ubezpieczenia przy wejściu do Parku. W tej chwili pracownicy TPN i ubezpieczyciel będą pracować nad zebraniem spostrzeżeń i dopracowaniem oferty.

– W Tatrach wypadki zdarzają się bardzo często, w szczycie sezonu prawie codziennie. W związku z tym wprowadzenie możliwości wykupu ubezpieczenia przy wejściu do Parku dla tych, którzy wcześniej tego nie zrobili, wydaje się dobrym pomysłem – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Na terenie Polski ubezpieczenie nie obejmuje finansowania akcji ratowniczych, które w naszym kraju są bezpłatne. Natomiast jeśli wypadek zdarzy się na Słowacji, ubezpieczenie przewiduje pokrycie kosztów akcji ratowniczej (śmigłowiec, pierwsza pomoc, transport do placówki medycznej) związanej z następstwem nieszczęśliwego wypadku.

Pozdrawiam

Ewa Holek

ID Artykułu: 90753fb2dc513b66

Brak Tagów

1,116 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia