Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

PFO 2010 zakończone

Opis

Nasza relacja na stronie Polish Freeskiing Open – Zakopiec.INFO a poniżej prezentujemy informacje prasowe przesłane przez Pana Jacka Będkowskiego z PFO.

THE NORTH FACE POLISH FREESKIING OPEN 2010
W zakończonych właśnie zawodach The North Face Polish Freeskiing Open 2010 zwyciężyli Roy Kittler z Niemiec oraz Zuzanna Stromkova ze Słowacji. Mistrzem Polski we Freeskiingu został po raz drugi z rzędu Szczepan Karpiel z Zakopanego.
 
Siódma edycja Polish Freeskiing Open już za nami. Po dwóch dniach zmagań na potężnej skoczni oraz w rail parku wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy, którzy podzielili między sobą nagrody o wartości 50 000 zł. Już podczas piątkowych kwalifikacji poziom pokazywanych ewolucji robił duże wrażenie. Na skoczni królował Per Christian Fosse z Norwegii, na railach najlepsze tricki pokazał Roy Kittler, który zwyciężył także w rozgrywanej wieczorem Night Session.

To jednak w sobotę zgromadzeni pod skocznią widzowie mogli zobaczyć na żywo najbardziej widowiskowe ewolucje. Po półfinałach skaczący bardzo trudnego technicznie Kangaroo Flipa PC Fosse wydawał się być murowanym kandydatem do zwycięstwa. Jednakże, w jednym ze swoich finałowych przejazdów Roy Kittler z Niemiec pokazał sw double cork 900 czym zasłużył na najwyższe miejsce na podium. Za nim uplasował się Jonas Hunziker ze Szwajcarii, a trzeci był wspomniany wcześniej Norweg.

Szczepan Karpiel z Zakopanego,skacząc sw 900 zajął czwarte miejsce i tym samym po raz drugi z rzędu został Mistrzem Polski we Freeskiingu PZN. Tytuł Wicemistrza Polski także po raz drugi z rzędu zdobył Jan Krzysztof. Trzecie miejsce zajął Piotr Wojarski, który do finałów dostał się mimo ciężkiego upadku w czasie treningów.

W rozegranych na zakończenie zawodów finałach konkurencji Rails znów najlepszy okazał się Roy Kittler. Wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Slepecka ze Słowacji.

W tym roku czterej najlepsi, niesponsorowani zawodnicy w wieku 12 – 20 lat dostali przepustkę do finałów The North Face Ski Challenge w Val Thorens. Koszty podróży do tej francuskiej miejscowości sponsor główny pokryje Stanisławowi Kastoremu, Janowi Gąsienicy Danielowi, Jakubowi Koziołowi i Pavolowi Kuricowi. Będą oni mieli szansę powalczyć z zawodnikami, z całej Europy o roczny kontrakt sponsorski.

Więcej informacji oraz relacje foto i video na stronie pfopen.pl

Sponsorzy: The North Face, Sony Vaio, Fiat, Armada.

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, agencja Snow PR.

Patroni medialni: Onet.pl, Planeta.fm, Extreme TV, Men`s Health, Gazeta Krakowska, Extremium, Polska Wita, skionline.pl, ski2die.pl, freeskiing.cz, freeride.cz, aktywni.pl, downdays.eu, newschoolers.com, ZET.

Partnerzy: PZN, Harenda, Euro<26, Biuro Promocji Zakopanego, Hiver.pl, fikcja.pl.

ID Artykułu: brak

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem