Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Perseidy nad Zakopanem

Opis

Najbliższe noce staną się rzadką okazją do spotkania z gwiazdami. W całej Europie odbędzie się coroczna edycja „Nocy pod Gwiazdami” w której każdy może wziąć udział.Wystarczy para oczu… oraz bezchmurne niebo.

Jak co roku, z początkiem sierpnia, na niebie zaobserwować można spadające gwiazdy – Perseidy. Zjawisko to najintensywniej występuje w dniach 10,11 oraz 12 sierpnia.Spowodowane jest spotkaniem Ziemi z ławicą pyłów gwiezdnych pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle. Nazywane jest też „łzami Świętego Wawrzyńca” ze względu na święto tego patrona przypadające na 10 sierpnia.

W kulminacyjnym momencie zjawiska spada blisko 100 meteorytów na godzinę,powodując świetliste pasma na firmamencie widoczne gołym okiem. Do obserwacji spadających gwiazd nie potrzeba żadnego sprzętu specjalistycznego. Jedynym warunkiem udanego widowiska jest sprzyjająca pogoda czyli bezchmurne niebo. Wystarczy wtedy wygodnie usiąść i podziwiać sierpniowy deszcz spadających gwiazd.
informacja wiadomosci24.pl

Nad Zakopanem prawdopodobnie dzisiaj około godziny 19.00 więc trochę za jasno ma być najwięcej widać, ale trzeba sprawdzić to osobiście.

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

2,939 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia