Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Pastele Beaty Zelot

Opis


W GALERII JEDNEGO AUTORA odbyło się kolejne spotkanie, które zgromadziło wielu dziennikarzy, znajomych i przyjaciół. Zawitał sam mistrz Jan Kanty Pawluśkiewicz. Stali bywalcy spotkań w GALERII , jak zawsze stanowili znakomitą większość. Interesującą scenografię wykonała Irena Słowińska. Spotkanie prowadziła Ewa Czamańska.

Beata Zalot, redaktor naczelna Tygodnika Podhalańskiego, zaprezentowała swoje obrazy z cyklu „PASTELE” oraz przedstawiła swe wiersze z najnowszego tomiku, zatytułowanego „SZEPTY”…
(…)A mojego kota to nie obchodzi
medytuje godzinami w ogrodzie
zabija tylko tyle by przeżyć(…)
Autorka emanuje spokojem i pięknem ciszy, które odzwierciedlają się w jej pracach. Nie można przejść obojętnie nie wsłuchując się w delikatność i trafność słów Jej poezji… trudno nie zatrzymać się przy obrazach, w których można odnaleźć swoje ślady…

Beata Zalot
(…)Lubi spacery na pobliską Skałkę, jesienne mgły i snucia o brzasku po uliczkach oswajanych miast. Kocha koty, psy i wszystko, co naturalnie zielone, proste, pozbawione upiększeń. Pisze wiersze, opowiadania, maluje, podróżuje. Nie rozstaje się z aparatem fotograficznym.

Jej pastele podobnie jak wiersze to swoisty zapis jej wędrówek. Tych najbliższych po okolicznych podwórkach, pobliskich łąkach, leśnych kryjówkach. Po zaułkach ulubionych miasteczek na Słowacji, zakamarkach Krakowa, Lublina czy Lwowa. To także ślady dalszych podróży – na greckie wyspy, Cypr, do Azejberdżanu, Laosu, Tajlandii, Wenezueli, Indii, Nepalu czy Indonezji.

Świat postrzega emocjami. Chwyta magiczne, niepowtarzalne chwile, stroi je w słowa, barwy, cienie i …milczenia. (…)
/Marek Tomalik/

Jest absolwentką filologii polskiej UJ, redaktor naczelną Tygodnika Podhalańskiego, mieszka w Gronkowie koło Nowego Targu.
Tomiki poezji: „Przesyłki ciszy” (1998), „Pomiędzy” (2008), „Szepty” (2009).

Wystawy indywidualne (pastele):
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu (2001), Galeria Sztuka Podhalańska przy MBWA w Zakopanem (2001), Centrum Kultury Żydowskiej (2002), Galeria Mała MDK im. Korczaka w Krakowie (2002), Kawiarnia Prowincjonalna w Nowym Sączu (2002), Galeria MPiK w Krakowie (2003), Galeria Teatru Witkacego w Zakopanem (2004), Śródmiejski Ośrodek Kultury 2005, Galeria Powiatowa Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu (2008), Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu (2009), Galeria Civitas Christiana w Nowym Sączu (2009), Galeria „Na marmurach” w Suwałkach (2010).

Więcej: www.pastele.pl

ID Artykułu: brak

3,416 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem