Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Park kulturowy na Krupówkach

Opis

Krupówki, najsłynniejszy deptak stolicy Tatr, nie wymagają szczególnej reklamy. Każdy, kto przyjeżdża pod Giewont do Zakopanego, pragnie choć raz przespacerować się Krupówkami. Niestety, co raz więcej turystów, a także samych mieszkańców patrzy krytycznie na ten zakątek miasta. Wizerunek Krupówek psują tandetne szyldy, billboardy, elewacje z desek, które byle jak zakrywają betonowe ściany, sklepikarze, wystawiający swój towar przed witryny sklepowe, itp.

Władze miasta postanowiły coś z tym zrobić. Powstała myśl, by na tej słynnej ulicy wprowadzić park kulturowy. Nie jest niespodzianką, iż ów projekt natychmiast spotkał się z oburzeniem handlarzy z Krupówek. Nie podoba im się zwłaszcza pomysł zdięcia z fasad nie najlepszej jakości reklam, które rzekomo zachęcają do odwiedzenia danych lokali. Poza tym zerwanie reklam wiąże się z odsłonięciem zaniedbanych kamienc. W Krakowie najpierw zadbano o poprawienie fasad, a dopiero potem wprowadzono park. Aby wszyscy mogli dostosować się do nowego prawa, przeznaczono tam na ten cel dwa lata. W Zakopanem ma się wszystko odbyć w zaledwie pare miesięcy.

Według projektu parku kulturowego wygląd fasad budynków na deptaku ma być dokładnie określony. Także jesli idzie o kolorystykę. Park kulturowy ma uregulować wielkość i kolorystykę reklam wywieszanych na fasadach kamienic. Większość dotychczasowych ogłoszeń zostanie usunięta. Ponadto, prowadzący ogródki kawiarniane będą musieli dostosować do otoczenia swoje parasole, z których mają zniknąć wszelakiej maści napisy, parasole mają się godnie prezentować w jednolitych kolorach. Podług przepisów parku ma zniknąć z Krupówek uliczny handel. Nie wolno praktykować handlu obwoźnego, obnośnego, ani też sprzedawać z tymczasowych stoisk np. na kółkach. Po deptaku przestaną spacerować „postacie z bajek”, namawiające turystów do zdięć.

ID Artykułu: 954531d9689193d9

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem