Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Otwarty Dzień Warsztatów Ceramicznych

Opis

W sobotę 21 listopada, od godziny 12.00 do16.00, w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł.hr. Zamoyskiego w Zakopanem odbędzie się „Otwarty Dzień Warsztatów Ceramicznych”. Zaproszeni są dorośli i dzieci w każdym wieku (wstęp wolny).

Warsztat poprowadzi ceramiczka Paula Solańska. „Chcę zachęcić jak największe grono ludzi do uprawiania tej przystępnej, a zarazem wszechstronnej dziedziny sztuki. „Czasem wystarczy, że tylko spróbuje się coś ulepić, a przyjemność i zaskakujące efekty z obcowania z gliną wciągają i zachęcają do dalszych eksperymentów” – mówi plastyczka.

Na warsztatach będzie można ulepić coś z gliny, poszkliwić gotowe naczynia oraz pomalować filiżankę farbami naszkliwnymi. Prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym i za tydzień, w sobotę 28 listopada, będzie można je odebrać w galerii (w godzinach 11.00-17.00). „Jest to niepowtarzalna okazja by na jednym spotkaniu, w miłym towarzystwie, poznać kilka ceramicznych technik i później cieszyć się swoimi pracami także w domu” – dodaje Solańska

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem