Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Otwarcie wystawy „Grand Canyon oczami polskich kajakarzy”

  • Ulica: Chałubińskiego 42a
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Organizator: TPN
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Paweł Szczepanek
  • Opublikował: Robert Urbański
Otwarcie wystawy „Grand Canyon oczami polskich kajakarzy”

Opis

Zapraszamy w środę 17 grudnia 2014 na godz. 12.00 do Centrum Edukacji przyrodniczej TPN, ul. Chałubińskiego 42a w Zakopanem na otwarcie wystawy „Grand Canyon oczami polskich kajakarzy”. Gośćmi uroczystości będą Konsul Generalna USA Pani Ellen Germain oraz jeden z uczestników spływu rzeką Colorado Pan Łukasz Pająk. Przewidujemy także pokaz filmu, który jest relacją ze spływu.

Wyprawa kajakowa Grand Canyon Colorado 2013

Po 19 latach oczekiwania na pozwolenie, jutro (2 sierpnia 2013) wyrusza z Polski prawdopodobnie pierwsza polska niekomercyjna wyprawa kajakowa, której celem będzie pokonanie  jednego z cudów natury – Wielkiego Kanionu rzeki Colorado.

Uczestnicy wyprawy Grand Canyon Colorado 2013 są członkami Akademickiego Klubu turystyki Kajakowej Bystrze AGH z Krakowa znanego w świecie z organizacji wielu pionierskich wypraw kajakowych, których efektem było pokonanie po raz pierwszy w świecie  – najgłębszego kanionu rzeki Colca w Peru, całej Amazonki, rzek górskich w Pakistanie, Australii, Afryce, Nepalu.

Podczas tegorocznej wyprawy, w ciągu 18 dni pokonają w kajakach i na pontonach ponad 450 km rzeki Colorado. Zmierzą się z ponad 100 rapidami, z których 10 zaliczanych jest do niezwykle trudnych. Tylko w jednym miejscu kanionu do rzeki dochodzi ścieżka z przerzuconym przez nią mostkiem. Całe niezbędne wyposażenie będzie transportowane czterema pontonami, którymi kierować będą uczestnicy wyprawy. Zgodnie z wymogami pozwolenia nie mogą oni korzystać z pomocy zawodowych przewodników.

Grand Canyon Colorado 2013 jest dokończeniem wyjazdu członków Bystrza do Stanów Zjednoczonych w roku 1994 podczas którego pokonany został górny i dolny odcinek rzeki Colorado.

Pokonywanie Grand Canyon’u w tym roku rozpocznie się 7 sierpnia. Zakończenie planowane jest po 18 dniach 24 sierpnia.

O swoich przygodach uczestnicy będą starali się informować na bieżąco na profilu wyprawy –
https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/GrandCanyonColorado2013
oraz stronie www.colorado2013.pl

Wyprawę wspierają –
Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie
National Geographic Traveler
Portal www.kolosy.pl
Portal www.forumextremum.pl
Magazyn Kajakowy Wiosło
Potral www.traseo.pl

ID Artykułu: 163548fdadc6cfb2

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem