Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

47 MFFZG – Otwarcie festiwalowych wystaw 19.08.2015

  • Ulica: Plac Niepodległości
  • Miejscowość: Zakopane
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Opublikował: Robert Urbański
47 MFFZG – Otwarcie festiwalowych wystaw 19.08.2015

Opis

Otwarcie festiwalowych wystaw 19 sierpnia o godz. 18.00 na Placu Niepodległości oficjalnie otwarta zostanie pokonkursowa wystawa fotograficzna „Żywioł Folkloru”, a następnie w pobliskim Parku Miejskim wystawa „Dziecięcy Plakat Festiwalowy”.

„Żywioł folkloru”
Wystawa „Żywioł folkloru”prezentuje prace laureatów pierwszej edycji konkursu fotograficznego wykonane podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, a także pozakonkursowe fotografie autorstwa laureatki I nagrody w kategorii fotoreporterów Małgorzaty Faleckiej, wykonane podczas kilku ostatnich edycji Festiwalu.

Celem konkursu, ponownie ogłoszonego również w tym roku, jest ukazanie piękna folkloru górali z różnych regionów świata oraz promocja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, a także zachęta dla dziennikarzy, fotoreporterów oraz szerokiej publiczności do świadomego i aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz docenienia jego walorów estetycznych.Na konkurs nadesłano 75 prac.Oceniało je Jury w składzie:Bartłomiej Jurecki (Tygodnik Podhalański, fotograf), Robert Urbański (Zakopiec.info, fotograf), Anna Karpiel-Semberecka (kierownik Biura Prasowego MFFZG) i Agata Jandura (Biuro Promocji Zakopanego).

Jurorzy przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii I – Akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy:
I miejsce:MAŁGORZATA FALECKA
W kategorii II – Publiczność
I miejsce:RAFAŁ JABŁOŃSKI-ZELEK
Wyróżnienia:TOMASZ KURP, KAROLINA KACPEREK, AGNIESZKA SULIKOWSKA

Wśród festiwalowej publiczności jest wielu zdolnych fotografów, których prace zaskakują techniką i pomysłowością, niezwykłym ujęciem tematu. Festiwal stwarza naprawdę ogromne możliwości. Żywioł folkloru, barwne ludowe stroje, dynamika tańców, ciekawe twarze, instrumenty, rekwizyty – to wszystko aż prosi się, by stać się fotograficznym kadrem. Organizatorzy konkursu zachęcają więc zarówno profesjonalistów jak i festiwalową publiczność do udziału w drugiej edycji konkursu. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.festiwale.zakopane.pl. Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia.

„Dziecięcy Plakat Festiwalowy”
Druga wystawa zlokalizowana również w plenerze, w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, prezentuje niezwykle barwne, pomysłowe i radosne prace laureatów Konkursu na Dziecięcy Plakat Festiwalowy. Konkurs organizowany jest co roku jako zachętą dla najmłodszych do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą góralską oraz sztuką tworzenia plakatu.
Praca, która trafiła do druku i będzie promować zbliżający się Festiwal, została wybrana przez Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Jędrzejowskiego spośród 142 rysunków, a jej autorką i laureatką Grand Prix jest 12-letnia Klaudia Gocał z TCKiS „Jutrzenka”. Tradycyjnie wybrano także pracę na plakat zawodów w powożeniu. Jej autorem jest Szymon Gąsienica Mracielnik (lat9, TCKiS „Jutrzenka”). Przyznano także 8 wyróżnień i dodatkowo 23 najciekawsze prace zakwalifikowano na wystawę, którą będzie można oglądać w Parku Miejskim do 25 sierpnia.

Foto galeria z otwarcia wystaw

[mudslide:picasa,0,biuro@zakopiec.info,6184794298489593361]

 

 

ID Artykułu: 77655d171fb220ce

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem