Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2009

Opis

Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że dziś, 1 lipca o godzinie 21.30 odbędzie się inauguracja Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2009. Uroczyste Gale Otwarcia odbędą się równolegle na molo w Sopocie i na pl.Niepodległości przy Krupówkach w Zakopanem. Gale otworzą prezydent Sopotu Pan Jacek Karnowski oraz Burmistrz miasta Zakopane Pan Janusz Majcher.
Wieczór uświetni pokaz filmu „To nie tak jak myślisz, kotku” w reżyserii Sławomira Kryńskiego a także obecność znanych osób ze świata kultury. W Zakopanem góralscy trąbici odegrają słynny hejnał do gór, który rozpocznie działalność pierwszego w historii tego miasta kina plenerowego.

Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2009 to największe filmowe wydarzenie tego lata. Od pierwszego dnia lipca do końca sierpnia w dwóch popularnych polskich kurortach
– Sopocie i Zakopanem oraz na pokładzie łączącego te miejscowości pociągu będzie można obejrzeć najlepsze filmy ostatnich lat. Orange Kino Letnie startuje codziennie po zachodzie słońca na sopockim molo i przy zakopiańskim deptaku. Dwa wakacyjne miasta, położone na przeciwległych krańcach Polski, połączy wieczorne spotkanie z dobrym kinem. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach będzie można obejrzeć uznane filmy, jak choćby „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena z przebojową rolą Penelope Cruz, nagrodzony ośmioma Oskarami „Slumdog. Milioner z ulicy” czy „Coco Chanel” z najlepszą od czasów „Amelii” kreacją Audrey Tautou. Seanse pod gwiazdami to okazja do obejrzenia lekkich, lubianych filmów, jak na przykład „Moje wielkie greckie wesele”, „Jagodowa Miłość” czy „To nie tak, jak myślisz kotku”. Każdego dnia zarówno na Molo, jak i przy Krupówkach w projekcji będzie mogło uczestniczyć ponad 500 osób. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.
Repertuar i dodatkowe informacje na stronie www.orangekinoletnie.wp.pl
Orange Kino Letnie to projekt zapoczątkowany w 2007 roku przez firmę Outdoor Cinema, specjalistę w organizacji projekcji filmowych na otwartym powietrzu i PTK Centertel, operatora sieci Orange, znanej ze wspierania najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce i wspierania rozwoju kinematografii. Dzięki porozumieniu władz obu miast, we współpracy z sopockim Kąpieliskiem Morskim i Stowarzyszeniem Turystycznym oraz Biurem Promocji Zakopanego, mieszkańcy i turyści mają szansę wziąć udział w zupełnie unikalnym wydarzeniu. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, sponsorzy – Fanta, Villeroy & Boch, Betrand, patroni medialni – TVN, Radio Zet, Planeta FM, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza, AMS, empik.com oraz Euronet.

ID Artykułu: brak

1,823 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia