Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Nocne Biegówki w Zakopanem w 2015 – pierwsze spotkanie

  • Nadesłane: Łucja Łukaszczyk
  • Opublikował: Robert Urbański
Nocne Biegówki w Zakopanem w 2015 – pierwsze spotkanie

Opis

Nocne Biegówki w Zakopanem

Biegówki pod Tatrami zapraszają we wtorek, 6 stycznia na pierwsze w tym sezonie Nocne biegówki na Górnej Równi Krupowej. Początek wspólnego biegania w samym centrum Zakopanego tradycyjnie o 20:00.
Organizatorzy zapewniają, że impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Jeśli nie będzie jeszcze założonej przez ratrak trasy, zrobimy pierwsze nocne torowanie. Każdy będzie mógł przekonać się, jak to jest zakładać samemu ślad i czy wymaga to sporo energii – mówi Piotr Manowiecki z Biegówek pod Tatrami i dodaje: Takie doświadczenie przyda się każdemu narciarzowi podczas wycieczki w teren, np. do którejś z tatrzańskich dolin. Na cotygodniowe wspólne rekreacyjne bieganie może przyjść każdy, nawet zupełnie początkujący. 4-kilometrowa trasa, przygotowana pod łyżwę i klasyka nie jest wymagająca, nie ma tam karkołomnych zjazdów i trudnych podbiegów. Latarnie rozmieszczone na Równi dają wystarczająco dużo światła, nie trzeba więc zabierać czołówek. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biegówkami mogą liczyć na mini przeszkolenie. Biegówki chodziły mi po głowie od dawna, ale nie miałam czasu ani okazji, by spróbować nich swoich sił. Nocne biegówki przesądziły sprawę: wieczorem, po pracy nie miałam już żadnej wymówki – mówi Agnieszka, która dwa lata temu na imprezie po raz pierwszy założyła biegówki. – W miłym i chętnym do pomocy towarzystwie udało się mi opanować podstawy, załapałam bakcyla i w tym roku pojawię się już z własnymi nartami – zapewnia. Po wspólnym bieganiu, które trawa około 1,5 godziny, uczestnicy będą mogli uzupełnić kalorie podczas spotkania integracyjnego w jednej z zakopiańskich restauracji.
Zbiórka pod pomnikiem Władysława hr. Zamoyskiego, przy skrzyżowaniu górnych Krupówek i al. 3 Maja. Udział w imprezie jest bezpłatny.
Aktualne informacje i szczegółowy opis trasy: www.biegowkipodtatrami.pl

Łucja Łukaszczyk
fot. BiegowkiPodTatrami

ID Artykułu: 57154aa8127d8248

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem