Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Niedzielny warsztat rodzinny KONIK MUZEALNY pt.: Zakopiański świat pana Karola

  • Ulica: Kasprusie 19
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Organizator: Muzeum K. Szymanowskiego
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Agnieszka Gąsienica – Giewont
  • Opublikował: Robert Urbański
Niedzielny warsztat rodzinny KONIK MUZEALNY pt.: Zakopiański świat pana Karola

Opis

Muzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma”, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, zaprasza na niedzielny warsztat rodzinny KONIK MUZEALNY pt.: Zakopiański świat pana Karola. Zajęcia rozpoczną się 12 października 2014 (najbliższa niedziela) o godz. 11:00, ul. Kasprusie 19, Zakopane.

Poznaj artystów, dla których sztuka podhalańska stała się ważnym źródłem inspiracji. Odwiedź dawną Szkołę Przemysłu Drzewnego i zaprzyjaźnij się z jej nauczycielami oraz uczniami. Zobacz, co zainteresowało Karola Szymanowskiego w Muzeum Tatrzańskim. Dowiedz się, dlaczego artyści – tacy jak Stanisław Ignacy Witkiewicz – bywali w Zakopanem. Drzeworyty, obrazy na szkle i muzyka wypełnią „Atmę”. Dzięki nim poznasz sposób, w jaki tradycje podhalańskie wpisały się w historię sztuki XX wieku.

Prowadzenie:
Klaudia Pazdan – antropolog kultury, edukator muzealny. Od 2009 roku współpracuje z MNK oraz innymi instytucjami kultury, takimi jak Muzeum Etnograficzne, Międzynarodowe Centrum Kultury, Bunkier Sztuki oraz Centrum Edukacji i Profilaktyki Społecznej „Parasol”. Miłośniczka podróży w czasie i przestrzeni.

Krzysztof Marchlak – artysta, edukator, grafik komputerowy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; współpracował m.in. z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Międzynarodowym Centrum Kultury oraz Peggy Guggenheim Collection w Wenecji, Lwowską Fundacją „TORBA” czy Centrum Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych na Ukrainie.

KONIK Muzealny to cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku Oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie. Każdy KONIK jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej dawki wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę „Złotego słonecznika” przyznawaną przez portal dla rodziców Czas Dzieci.

Informacje dodatkowe:

Cykl skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4–7 lat.

Warsztaty odbywają się w wyznaczone niedziele w wybranych Oddziałach Muzeum.

Spotkania mają charakter otwarty. Uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub zakończyć ją w dowolnym momencie.

Rozpoczynamy o godzinie 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00. Czas trwania warsztatów to około 2 (do 3) godzin, w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników.

Warsztaty nie wymagają rezerwacji poza wyjątkowymi, określonymi w kalendarium przypadkami.

Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny).

Opłaty dokonuje się w kasie muzeum bezpośrednio przez zajęciami.

ID Artykułu: 290543a17b43483b

 

984 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia