Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Narciarski początek roku

  • Nadesłane: Maja Truchan
  • Opublikował: Robert Urbański
Narciarski początek roku

Opis

Narciarski początek roku.

W nadchodzący weekend (9 – 11 stycznia) pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski odbędą się aż cztery imprezy. Narciarze z zacięciem do sportowej rywalizacji zmierzą się w dwóch eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie gigancie, studenci powalczą w pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu AZS Winter Cup, natomiast w ośrodku narciarskim Złoty Groń startuje czwarta edycja Pucharu Energetyków.

Prawdziwy narciarski maraton rozpocznie się już w piątek (9. stycznia), kiedy to w Korbielowie odbędą się trzecie w tym sezonie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie gigancie oraz pierwsza impreza cyklu AZS Winter Cup na stoku Mosorny Groń w Zawoi. W sobotę (10. stycznia) zmagania rozpoczynają pracownicy sektora energetycznego, którzy w ośrodku narciarskim Złoty Groń w Istebnej swoje siły sprawdzą na trasie slalomu giganta. W niedzielę (11. stycznia) powracają do rywalizacji zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach Polski Amatorów w slalomie gigancie, którzy tym razem spotkają się w Kluszkowcach.

Sezon zimowy 2014/2015 nabiera tempa. Tylko do końca stycznia pod patronatem TAURON Bacheda Ski odbędzie się aż 16 różnego rodzaju imprez, przygotowanych z myślą o narciarzach w różnym wieku i stopniu zaawansowania. Będą to zarówno zawody dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. Coś dla siebie znajdą wytrawni narciarze i Ci posiadający mniejsze umiejętności. Wszyscy mogą z pewnością liczyć na potężną dawkę pozytywnych, sportowych emocji!

Więcej informacji i kalendarz wydarzeń znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz pod adresem facebook.com/TauronBachledaSki.

Andrzej Lesiewski
andrzej.lesiewski@snowpr.pl
+48 512 348 232

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON wraz z GZE obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, posiadającym 5,2 mln klientów. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ciepło, TAURON Ekoenergia oraz spółki należące do GZE.

Andrzej Bachleda-Curuś II – (ur. 2 stycznia 1947 roku w Zakopanem) to najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich – w 1968 roku w Grenoble, gdzie zdobył 6. lokatę w slalomie specjalnym oraz w Sapporo w roku 1972, plasując się na 9. pozycji w slalomie gigancie. W jego kolekcji znajdują się też medale Narciarskich Mistrzostw Świata – brąz za kombinację alpejską w Val Gardena w 1970 roku oraz srebro zdobyte w 1974 w St. Moritz w tej samej konkurencji. Wybitnym wynikiem było też 2. miejsce w slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1971/1972. Andrzej Bachleda-Curuś wielokrotnie tryumfował też na Zimowych Uniwersjadach i Spartakiadach Armii Zaprzyjaźnionych. Na najwyższym podium Mistrzostw Polski stawał aż 14 razy. W trakcie swojej kariery ścigał się z największymi legendami narciarstwa alpejskiego, takimi jak Jean Claude Killy czy Gustavo Thöni. Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym prestiżową nagrodą „Fair Play” przyznawaną przez UNESCO. W 2009 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

fot.Michal Szyplinski

ID Artykułu: 62054ae5da7d3e86

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem