Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

MUZEUM TATRZAŃSKIE W DWORCU TATRZAŃSKIM – WIECZÓR CZWARTY

Opis


fot.A.Samadrak

Stało się kolejny raz – już czwarty z moją drugą wizytą w Dworcu Tatrzańskim. Spotkanie jak poprzednie bardzo ciekawe.
Film który widzialo wiełu „Biały Ślad” o rodzynek w naszej filmografii na temat gór. Takiego klimatu, takiego śniegu i takiego zamiłowania do Tatr trudno się dzisiaj szuka.
Dzisiaj wieczór poświęcony Stanisławowi Zdybie – znanemu narciarzowi, taternikowi i ratownikowi TOPR.
Jak dzisiaj dowiedzieliśmy się od pana Wojtka Szatkowskiego to również wybitny fotografik. Patrząc na slajdy faktycznie trudno nie stwierdzić, że przy tamtej technice fotografie wychodziły mu znakomicie. Zaprezentowane pokazywały sytuacje od zwykłej sielanki na dawnych Krupówkach, uroczystości pogrzebowe, wyprawy w góry po zdjęcia z I Wojny Światowej.

Dostrzegłem podobieństwo do swojego zachowania w osobie Stanisława Zdyba.
Jak prowadził swój biznes narciarski i zarobił trochę więcej to zamykał warsztat i oddawał się wyprawom w Tatry. Nie dbał o to, że są zamówienia i klienci czekają.
To mi się podoba i jak to mówi się czasami: „moja krew”.

Zobaczyliśmy również, krótką prezentację jak wyglądają „narciarskie wyrypy”.
Po więcej informacji odsyłam na stronę www.muzeumtatrzanskie.pl i www.watra.pl

Podczas spotkania wykorzystano zdjęcia i informacje od:
Pani Katarzyny Zdyb i rodziny Zdybów
Muzeum Tatrzańskiego
klubu SN PTT Zakopane

Usłyszeliśmy ponadto podziękowania dla serwisu Watra.pl, Zakopiec.INFO :) , podhale24.pl, Andrzeja Samadraka, Dziennika Polskiego i Michała Pietrzaka.

Robert Urbański
[nggallery id=8]
——————————————

Muzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na kolejny wieczór w Dworcu Tatrzańskim w czwartek 9 grudnia o godz. 18. Spotkanie STANISŁAW ZDYB. W KRĘGU WYRYPY NARCIARSKIEJ poprowadzi Wojciech Szatkowski.

Tematem głównym spotkania będzie postać Stanisława Zdyba, znanego narciarza, producenta sprzętu sportowego, taternika i ratownika TOPR, a szczególnie początki jego narciarstwa, pierwsze zjazdy z Kasprowego Wierchu i słynne „wyrypy narciarskie”. Do tego inne atrakcje: niepublikowane zdjęcia z archiwum rodziny Zdybów, opowieść o narciarskim El Dorado, czyli o schronisku na Hali Pysznej i fragmenty narciarskie z filmu „Biały ślad”. A na koniec… czy kanarek może być skutecznym środkiem przeciw lawinom śnieżnym? i prezentacja multimedialna „W kręgu wyrypy narciarskiej”.

Serdecznie zapraszamy
Wstęp wolny

Zakopiec.INFO poleca i być może sam będę obecny na spotkaniu.
Robert Urbański

ID Artykułu: brak

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem