Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

MUZEUM TATRZAŃSKIE SKOŃCZYŁO 125 LAT

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-511
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Wojciech Szatkowski
  • Opublikował: Robert Urbański
MUZEUM TATRZAŃSKIE SKOŃCZYŁO 125 LAT

Opis

MUZEUM TATRZAŃSKIE SKOŃCZYŁO 125 LAT!
2014 rok jest rokiem wyjątkowym dla Muzeum Tatrzańskiego, które właśnie obchodzi 125. rocznicę otwarcia. Napawa nas to ogromną dumą i niezwykłą radością tym bardziej, że jesteśmy jednym z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Obok takiej rocznicy nie można przejść obojętnie, dlatego zaplanowaliśmy dla naszych gości, pracowników i wszystkich zainteresowanych osób szereg atrakcji. Zapraszamy zatem na trzydniowe obchody Jubileuszu:
18 września (czwartek) w godz. 14:00-19:00 – „Podtatrzańskie Popołudnie Muzealne”, czyli bezpłatne zwiedzanie naszych zakopiańskich czterech muzeów i trzech galerii sztuki. Nasi najlepsi przewodnicy już się szykują i zaczynają Was wypatrywać z muzealnych okien.
Dworzec Tatrzański, godz. 19:00 – Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim, wieczór górski Pyszniańskie opowieści o legendarnym schronisku SN PTT na Hali Pysznej i narciarskim „El Dorado”.
 
19 września (piątek) godz. 20:00 – „Raut Muzealny i taneczne afterparty”, czyli jubileuszowa feta w Dworcu Tatrzańskim (ul. Krupówki 12). Wieczór uświetnią zabawne anegdoty i ciekawe historie o Muzeum Tatrzańskim – od jego powstania aż po czasy współczesne.
20 września (sobota) godz. 10:00 – „Wycieczka bez programu”, czyli współczesna interpretacja dziewiętnastowiecznych wypraw dra Tytusa Chałubińskiego. Niezwykła wyprawa w Tatry Zachodnie nie może się odbyć bez duchowej obecności Walerego Eljasza i Stanisława Witkiewicza, a bez góralskiej muzyki tym bardziej. Finał w schronisku w Dolinie Chochołowskiej, gdzie na strudzonych turystów będzie czekał pyszny obiad i spektakl „Alpejska szafka”.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
Szczegóły na: www.muzeumtatrzanskie.pl

ID Artykułu: 4065412a0a17b200

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem