Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Must Be The Music w Zakopanem

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: zakopiec

Opis

Pod Giewontem imprez jest dostatek, i to wszelakiej maści. Dla bardzo wybrednych w kwestii rozrywki są przygotowane różnego rodzaju propozycje, i dla tych, którzy nie posiadają zbyt wygórowanych ambicji w tejże materii, mają jednak potrzebę dobrze się bawić. Słowem, w zimowej stolicy Tatr znajdzie się dla każdego coś dobrego w dziedzinie zabaw i imprez oraz konkursów. 8 grudnia w w Hotelu Mercure Zakopane Kasprowy odbył się casting w ramach programu Must Be The Music.

Dla mniej wtajemniczonych a propos owego programu przypomnijmy że :

Must Be The Music jest programem typu talent schow, który emitowany jest na kanale Polsat na licencji telewizji Sky One. 5 marca 2011 roku miała miejsce premiera. W konkursie mogą wziąć udział osoby uzdolnione muzycznie, ale nie tylko wokalnie. Swoich sił próbują zespoły, chóry, beatbokserzy – czyli muzycy, którzy opanowali sztukę naśladowania dźwięków i ich tworzenia w formie rytmicznej. Mogą to robić na przykład na perkusji, linii basowej, za pomocą narządów mowy, jak gardło czy przepona. Taką umiejętność opanowały już prastare plemiona. Za jednego z prekursorów beatboksu uznaje się Louisa Armstonga – jazzowego wykonawcę. W Must Be The Music prezentują swoje umiejętności także instrumentaliści, czyli muzycy wykonujący swoje utwory tylko na instrumentach muzycznych, bez udziału głosu ludzkiego. Do castingów , które są emitowane na antenie, wybranych zostaje 150 uczestników z całej puli osób zgłaszających swój udział w danych miastach Polski. Uczestnicy występują przed jury, które to jury swoim profesjonalnym, czasem srogim okiem, a przede wszystkim słuchem, ocenia uczestników.

Aby uczestnik mógł przejść do następnego etapu, musi zdobyć co najmniej trzy pozytywne noty. W przypadku dwóch identycznych not uczestnik może zaprezentować drugi, wybrany przez siebie utwór. 32 uczestników wybieranych jest do odcinków emitowanych na żywo. Co ważne, uczestnicy za każdy tego typu występ zarabiają pieniądze. Kwota jaką otrzymają zależy od liczby uzyskanych głosów, które zdobywa się podczas głosowania na portalu Facebook. Potem odbywają się cztery półfinały. Do finału przechodzi dwóch wykonawców z każdego koncertu, jeden z przegranych ze wszystkich półfinałów z „dziką kartą”zdobytą dzięki głosom na Facebooku oraz jeden z przegranych ze wszystkich półfinałów z „dziką kartą” zdobytą dzięki głosom słuchaczy radia RMF FM. Zwycięzca otrzymuje 100 tysięcy złotych oraz występ podczas festiwalu Sopot TOP Trendy albo występ podczas Sylwestrowej Nocy Przebojów.

Castingi odbywające się aktualnie, czyli od 17 listopada do 9 grudnia 2012 roku, to castingi do V edycji Must Be The Music. W nie których miastach owe castingi przybierają bardzo specyficzny charakter, zdarza się, iż pierwsi uczestnicy przesłuchań, uzbrojeni w termosy z kawą tudzież napoje energetyzujące i zapas kanapek, już od 6 rano, gdy jeszcze chłodno i ciemno, wyczekują pod danym obiektem. W kolejce trzeba swoje odstać, przy okazji powypełniać obowiązkowe formularze i pstryknąć równie obowiązkową fotkę. Pośród artystów czekający na swoją kolej panuje fajny klimacik. Nawiązują się nowe znajomości. Uczestnicy wymieniają się spostrzeżeniami i doświadczeniem, inni zachwalają swoje instrumenty. W skład jury na tym etapie nie wchodzą jeszcze gwiazdy typu Kora tudzież Zapendowska, więc i trema mniejsza.

Producenci owego programu kontaktują się telefonicznie z osobami, które zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu eliminacji. Wtedy już przyjdzie im wystąpić przed jury „z prawdziwego zdarzenia”, czyli znanemu z telewizji. Niektórzy uczestnicy, ci szczególnie zdeterminowani, występują na castnigach co roku. Takowych desperatów przepuszcza się niekiedy przez sito w dowód uznania za ich upór i konsekwencje oraz oczywiście ukryty dotąd talent muzyczny.

E/Zakopiec

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=P72lN_ti1jw’]

[mudslide:picasa,0,biuro@zakopiec.info,5820031689022350385]

ID Artykułu: 26950be1f2fecdf3

Brak Tagów

2,391 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Popularne Ogłoszenia Ogółem