Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

„Mistrzynie kuchni, czyli smak Kołem się toczy”

„Mistrzynie kuchni, czyli smak Kołem się toczy”

Opis

Zakopiec jako Patron Medialny serdecznie zaprasza na super smaczne wydarzenie.
W Gminie Poronin trwają już w pełni przygotowania do tegorocznego wydarzenia kulinarnego pt. „ Mistrzynie kuchni, czyli smak Kołem się toczy”, które odbędzie się 27 października 2019 r. o godz. 14.00 w remizie OSP w Murzasichlu. Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Gminy Poronin i Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Celem imprezy jest m.in. utrzymanie tradycji sporządzania i podawania dań typowych dla regionu Podhala. By zadowolić podniebienia wszystkich przybyłych gości, panie reprezentujące Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej Gminy, serwować będą: tradycyjne potrawy podhalańskie, fit, zdrowe potrawy – „Kobiecie dla urody”, dania kuchni wegetariańskiej – „ Zwierzętom dla spokoju”, potrawy dla malucha –„ Dziecku w nagrodę” oraz potrawę„ Chłopu na pocieszenie”, czyli coś dla głodnego męża.

Nie obędzie się również bez słodkości. Tym razem gospodynie uraczą uczestników imprezy ciastkami. Będą musiały jednak zmierzyć się ze sporym wyzwaniem, gdyż ciastko swoją nazwą, kształtem lub dekoracją musi nawiązywać do Gminy Poronin.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców, Gości oraz miłośników i smakoszy kuchni góralskiej do degustacji różnorodnych podhalańskich specjałów przygotowanych z produktów związanych z regionem, wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

info z Poronin.pl

ID Artykułu: 955da70fe560890

   

752 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia