Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

MFFZG – Zapraszamy na Festiwal do Zakopanego

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Anna Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański
MFFZG – Zapraszamy na Festiwal do Zakopanego

Opis

Zapraszamy na Festiwal do Zakopanego
Już za kilka dni rozpoczyna się wielkie święto góralskiego folkloru, którym żyć będzie całe Zakopane. Przed nami aż dziesięć festiwalowych dni wypełnionych bogatym programem.
Organizatorzy zadbali, by każdy znalazł w nim coś dla siebie. Przygotowali koncerty folklorystyczne i folkowe, wystawy, kiermasze, wiele atrakcji dla dzieci, wspólną zabawę i śpiewanie w wiosce festiwalowej, prezentację tradycyjnych podhalańskich obrzędów, degustacje góralskich smakołyków, a przede wszystkim konkursową rywalizację zespołów z całego świata o Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi. Festiwal jest też wspaniałą okazją do bezpośredniego kontaktu z fascynującymi ludźmi, którzyz wielką pasją troszczą się o swoje kulturowe dziedzictwo, a także do poszukiwania własnych korzeni.
– Jestem dumny, że Festiwal trwa i rozwija się, a górale z całego świata spotykają się w sierpniu w Zakopanem, gdzie mieszkańcy kultywują tradycję, a gościnnością i otwartym sercem zjednują sobie przybyszów z nizin. Życząc Organizatorom i Gościom wspaniałej atmosfery podczas 47 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, serdecznie zapraszam do odwiedzania Zakopanego –zachęca doprzyjazdu pod Tatry na Festiwal Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.
– Zakopiański festiwal to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali w Europie, prezentujący bogactwo tradycyjnej kultury z różnych regionów górskich, który od niemal pół wieku cieszy się zainteresowaniem odbiorców. Festiwal jest otwarty dla każdego. Gorąco zachęcam do odwiedzania wioski festiwalowej oraz „chuścianej izby”. Są to klimatyczne i pełne uroku miejsca na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem. Czekają tam na Państwa wydarzenia o charakterze folklorystycznym, edukacyjnym, naukowym i rozrywkowym, a wszystko skupia się wokół tradycji i dziedzictwa kulturowego regionów górskich. Festiwalowych akcentów nie zabraknie też w innych miejscach Zakopanego – dodaje Dyrektor Artystyczna Festiwalu Agnieszka Gąsienica-Giewont.

Biuro Prasowe 47MFFZG

ID Artykułu: 59955d40e720934d

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem