Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Marzec w Zakopanem – Sony VAIO Winter Edition na stokach Gubałówki

  • Ulica: Kościuszki 3
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Esti
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Jeśli myślicie, iż w marcu nic ciekawego nie może się zdarzyć w zimowej stolicy Tatr prócz tego, że nadchodzi wiosna i zaczynają kwitnąć krokusy na Polanie Chochołowskiej, to jesteście w błędzie. Przede wszystkim wciąż można liczyć na narciarski raj u szczytu Kasprowego Wierchu. Oto dowód – lokalne media podały na przełomie lutego i marca bieżącego roku :
„Informacje o narciarskiej śmierci Kasprowego Wierchu były mocno przesadzone. Ostatnio w mediach pojawiło się wiele informacji o tym, że Kasprowy Wierch pod względem narciarskim umiera, że nie przynosi zysków. Nic bardziej mylnego. W czwartek nie było piękniejszej góry dla narciarzy niż Kasprowy.
Pod koniec zimy, w czasie pięknej pogody Kasprowy bije rekordy popularności. Dziś od rana nad Tatrami świeciło słońce. Rano do kolejki na Kasprowy trzeba było czekać godzinę. Na trasach pojawiło się bardzo wielu amatorów białego szaleństwa. Na tej najpiękniejszej narciarskiej górze w Polsce – jedynej porównywalnej z alpejskimi stokami, panowały idealne warunki narciarskie. Śnieg był zmrożony, trasy wyratrakowane. Na Kasprowy wyjechało też wielu turystów bez nart, aby podziwiać piękne widoki.Tak więc informacje o narciarskiej agonii Kasprowego oficjalnie odwołujemy! (24tp.pl). Jak widzicie, czasami w samym środku zimy na Kasprowym nie ma tak dobrze, jak w marcu. A jak super opala słońce! Wielu wyznaje przekonanie, iż marcowe słońce opala lepiej niż typowo wiosenne tudzież letnie.
Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się w marcu także na Gubałówce. I to nie tylko jeśli idzie o turystykę i związanymi z nią atrakcjami oraz tutejszą infrastrukturą, ale o wydarzenia sportowe na całkiem dobrym poziomie. Na stronie zakopane.pl możemy otrzymać taką oto informację a propos marca i sportowej imprezy szykującej sią na szczycie tegoż popularnego wzniesienia : „Od 9 do 10 marca stok Gubałówka w Zakopanem przywita na swoich stromych zboczach rowerzystów, narciarzy, snowboardzistów i amatorów zimowego szaleństwa. Wszystko za sprawą zawodów Sony VAIO Extreme Series Winter Edition, podczas których odbędą się między innymi Mistrzostwa Polski w Snowboardzie. Po raz pierwszy w Polsce podczas jednej imprezy zostaną rozegrane zawody z tak różnych dyscyplin jak narty, rower, snowboard czy skitoury. W ciągu dwóch dni odbędą się : Oficjalne Mistrzostwa Polski w Snowboardzie w kategoriach slopestyle (przejazdy zawodników po torze zawierającym zarówno rurki jak i skocznie), big air (zawodnicy wykorzystują jedynie skocznie) – Zawody Freeskiingowe w kategoriach slopestyle i big air – Skitour sprint – krótko dystansowe biegi skitourowe na specjalnie wyznaczonej pętli – MTB Big Air w kategorii best trick – po raz pierwszy w Polsce rowerzyści będą walczyć nie o najkrótszy czas, lecz o najlepiej wykonany skok z śnieżnej skoczni.
Podczas Sony VAIO Extreme Series Winter Edition nie zabraknie dobrej muzyki! W ramach cyklu Sizeer Music On Tour, już w piątek (08.02.13) , w klubie Vavavoom, na dobry początek zawodów, odbędzie się impreza, podczas której zagrają: DJ Kixnare, DJ Prescot, DJ Pan Zimna Łapa. Dzień później, Vavavoom połączy siły z Tygodnik Podhalański Cafe i razem stworzą niezapomniane after party. Przez całą noc Tygodnik będzie serwował projekcie filmów o sportach ekstremalnych. Równolegle po drugiej stronie ulicy będzie trwał taneczny szał Sizeer Music On Tour przy dźwiękach takich artystów jak: DJ Kwazar & MC Jahdeck, DJ Benito, DJ Prescot i DJ Playaman”. Jak widzicie nawet w okresie przedwiośnia w stolicy Tatr można liczyć na ciekawe wydarzenia i atrakcje. Może skusicie się choć raz w życiu na małe wczasy w Zakopanem o najmniej popularnej porze roku pod naszymi Tatrami – w marcu!

ID Artykułu: 1455133579470ffc

Brak Tagów

  

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem