Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Magda Gessler znów pod Giewontem

Opis

Magdalena Daria Gessler polska restauratorka, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, prowadząca program „Kuchenne rewolucje” oraz jurorka polskiej edycji MasterChef emitowane przez kanał TVN znów zagości pod Giewontem. Dokona rewolucji w jednej z zakopiańskich restauracji, zdjęcia do programu już są kręcone. Gessler odwiedzała ziemię podhalańską kilka razy. Gościła min. w willi Obrochtówka i Karczmie Polany.

Drewniana willa Obrochtów liczy sobie ponad sto lat, karczma w roku 2011 obchodziła czterdziestolecie. W roku 1971 Walenty i Józefa Obrochtowie postanowili w rodzinnej willi otworzyć pierwszą w Zakopanem regionalną karczmę, po latach przeszła ona w obce ręce. Serwuje się tu najlepsze dania kuchni góralskiej. Karczma musi jednak stawiać czoła konkurencji i różnym niesprzyjającym okolicznościom. Teraz Obrochtówka wróciła do rodziny. Aby podnieść wartość działalności kulinarnej zaproszono w jej progi Panią Gessler. Stało się to w 2011 roku. Rewolucja jaka się tu dokonała była dość łagodna. Po niej karczma zdecydowanie odmłodniała. Hitem menu jest „Jagnięcina pod śniegiem”. Baraninę podaje się na sposoby wszelakiej maści, dlatego smakuje ona nawet tym, którzy nie są jej wielbicielami. Wizyta Magdy Gessler z pewnością Obrochtówce nie zaszkodziła.

Trochę trudniej przeszła rewolucje kuchenne inna karczma na Podhalu, mianowicie Karczma Polany. Jej gospodarz nawet się popłakał do kamery, gdy został zrugany przez Gessler, ale wyszło to jemu i karczmie na dobre. Karczma Polany to prawdziwa góralska restauracja w Kościelisku. W drodze do tej niewielkiej miejscowości położonej u podnóża Tatr, położonej 6 kilometrów od Zakopanego jest sporo restauracji, pizzerii i karczm. Kiedy się tu dotrze można być już naprawdę solidnie najedzonym. Karczma musi być wyjątkowa, żeby chcieć w ogóle do niej docierać. Restaurację prowadzi ojciec wraz ze swoim potomkiem, do tego przy biznesie pomaga rodzeństwo. Obiekt ten jest pięknie usytuowany na tle Giewontu. Pani Gessler nauczyła gospodarzy cenić walory tego miejsca i odpowiednio je wykorzystywać. Po jej wizycie karczma zaczęła napełnić się gośćmi, przestała robić wrażenie nieczynnej.

E/Zakopiec.INFO

ID Artykułu: 97752e8f14df39a3

 

3,331 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia