Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Lawiny w Tatrach – kolejny scenariusz 2011

Opis

Jak donoszą podhalańskie media, wczoraj po słowackiej stronie Tatr – rejon Łomnicy – lawina odebrała życie węgierskiemu taternikowi, jego towarzyszy, którzy tez zostali w niej poturbowani – oszczędziła, skończyło się na złamanych nogach. Lawina potoczyła się stromym żlebem w stronę Łomnickiego Stawu, niestety to nie pierwszy incydent z udziałem tatrzańskiej lawiny w tym roku.

10 stycznia okazał się feralny dla turystów podziwiających Dolinę Łomnicka, także po słowackiej stronie Tatr. Lawina jaka tamtędy tego dnia pomknęła nie była duża ale wystarczająca by poranić nogi 21 letniemu wycieczkowiczowi, który wraz z partnerka udał się na ów szlak. To właśnie ona powiadomiła o incydencie HZS ( ratowników słowackich), oni zaś korzystając z możliwości jakie oferują skutery śnieżne pospieszyli na pomoc ofierze lawiny, która na cale szczęście nie została uwięziona pod śniegiem.

Sucha Dolina Jaworowa 17 stycznia 2011 roku bynajmniej nie okazała się „sucha” dla polskiego taternika, który doznał zbyt bliskiego spotkania z „mokrą” lawiną.Pogoda okazała się na tyle mokra, iż słowackie służby – bo rzecz dzieje się po snowackiej stronie Tatr – nie mogły posłużyć się śmigłowcem, przynajmniej na początku akcji acz własnymi tylko nogami.

Ale przejdźmy na polska stronę Tatr, w okolice Rysów – 7 stycznia 2011 roku. Cóż widzimy? Czterech szusujących śmiałków tak namiętnie, iż owocem owej namiętności staje się lawina, która porywa ze sobą czterech nieszczęśników.Dwóch z nich wydostaje się spod śniegu o własnych siłach, dwóch kolejnych musi ratować TOPR wraz ze swoim śmigłowcem – wszyscy śmiałkowie zakończyli ową brawurę w szpitalu.

Taki oto „lawinowy scenariusz” napisało nam życie w Tatrach od momentu gdy rozpoczął się rok 2011 po polskiej i słowackiej stronie – pozostaje czekać na dalsze odcinki tej śniegowej przygody..

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

3,005 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia