Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

KURS LAWINOWY

Opis

Nasz serwis uznał, że ten kurs jest ważny i postanowiliśmy na naszych stronnach nieodpłatnie poinformować o nich naszych uzuytkowników. Myślimy, że warto aby wzięli udział w takim szkoleniu również przyjezdni. Można to traktować jako dodatkowo świetną okazję do spędzenie wolnego czasu w wartościowy sposób.
Zwłaszcza, że instruktorami lawinowymi są ratownicy – instruktorzy TOPR.

Szkolenie prowadzone jest przy użyciu lawinowego zestawu treningowego EASY SEARCHER (symulacja zasypania z kontrolą radiową, z możliwością poszukiwania detektorem, sondą i systemem RECCO)

Każdy turnus zaczyna się w sobotę rano ( godz. 7.00 ) w schronisku (instruktorzy TOPR będą już dostępni od piątku (godz. 16.00) i poprowadzą wstępne wykłady).

Terminy:
15-17 stycznia 2010
22-24 stycznia 2010
29-31 stycznia 2010
05-07 lutego 2010
12-14 lutego 2010
19-21 lutego 2010
26-28 lutego 2010

Cena kursu: 380 PLN – płatne na konto (ING Bank Śląski 9110 5010 3810 0000 9060 3010 75)
Cena zawiera:
– wykłady i prezentacje multimedialne, – szkolenia w terenie na nowoczesnym sprzęcie lawinowym LVS – wyposażenie lawinowe dla każdego uczestnika (detektory lawinowe, sondy, łopatki lawinowe)

Nocleg oraz wyżywienie opłaca się bezpośrednio w schronisku. Istnieje możliwość skorzystania z pakietu zawierającego 2 noclegi i 6 posiłków (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę) za 170 PLN.

Dojazd, dojście: do Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich we własnym zakresie

Czego się nauczysz?
– dowiesz się jakie są rodzaje lawin oraz co je wyzwala,
– nauczysz się rozpoznawać rodzaj pokrywy śnieżnej oraz wybierać najmniej niebezpieczną drogę w terenie zagrożonym lawinami,
– pracując na urządzeniach EASY SEARCHER nauczysz się szybkiego odnajdywania zasypanych za pomocą detektora lawinowego i sondy,
– zdobędziesz wiedzę, jak się zachować w trakcie i po zejściu lawiny, jak powiadomić właściwie ratowników i co w pierwszej kolejności robić,
– dowiesz się, jak efektywnie odkopywać zasypanego w lawinie (to też trzeba umieć, by nie popełnić błędu – jakiego? Odpowiemy na kursie).

Informacje dodatkowe:
Warunkiem odbycia się kursu w tej cenie jest uczestnictwo minimum sześciu osób. W razie zgłoszenia się mniejszej ilości osób, cena do negocjacji.
Istnieje możliwość organizacji kursu w innym terminie.

Kontakt:
schronisko@piecstawow.pl
http://www.piecstawow.pl

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

1,839 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia