Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Kto zapromuje stolicę Tatr? – cz 2

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: zakopiec

Opis

Kończy się letni sezon pod Giewontem. Pogoda dopisuje, choć czuje się już jesienne klimaty. Czy to oznacza, że Zakopane zamiera aż do następnego sezonu? Nic podobnego. Oto na jaki pomysł wpadło miasto, by utrzymać swoją atrakcyjność w martwych miesiącach : „Weekend w Zakopanem za pół ceny” – głosi strona onet.Wiadomości ( 2011 09 18 ). „Władze Zakopanego chcą, by goście przyjeżdżali pod Giewont także poza sezonem. Dlatego postanowiły zachęcać przedsiębiorców do obniżania cen o połowę w jeden z październikowych weekendów – tak informuje Dziennik Polski”.

Miejmy nadzieje, że takich weekendowych promocji bedzie więcej. Miastu potrzebna jest jednak promocja bardziej perspektywiczna. Firmy prześcigają się w pomysłach i propozycjach. Nie wszystkie podobają się władzom miasta acz niektóre z nich są dość intrygujące. Tygodnik Podhalański ( 2011 09 ) na strone rzucił taki oto tekst : „Spór o promocje”. Prestiż stolicy Tatr miał zdniem pewnego przedsiebiorcy zostać podniesiony dzięki jego pomysłowi, gdyby nie sprzeciw dyrektora Biura Promocji Zakopanego. A dlaczego tak bezdusznie został potraktowany Antoni Czapkiewicz z firmy Unijne Systemy Handlowe 7? Bowiem zdaniem dyrektora jest „niewiarygodny”, a z niewiarygodnymi dyrektor „nie gada”.

Co zaproponował Pan Andrzej naszemu burmistrzowi? : „Zaproponowałem organizacje imprez masowych na Równi Krupowej, turnieju piłkarskiego, budowę ścianki wspinaczkowej i wprowadzenie meleksów jako środka transportu po Zakopanem. To wszystko moim zdaniem doprowadziłoby do podniesienia prestiżu Zakopanego, jako miasta turystycznego, do poprawy wizerunku stolicy Tatr”. Burmistrz, rzecz jasna, przekazał sprawę do Biura Promocji. Tamże zażądano masy dokumentów. W istocie, co to za firma, która swoją siedzibę ma w bloku w Nowej Hucie na os. Stalowym. Nie ma telefonu stacjonarnego tudzież stron w inernecie. Co racja to racja. Nie jeden chciałby pod szyldem Biura Promocji pozbierać pieniądze i Bóg wie, co z nimi zrobić. Za to szef owej firmy ma ..telefon komórkowy na karte!

To już lepsza byłaby promocja Andrzeja Hyca ( czerwiec 2011 naszemiasto.pl ) : „W końcu wymyślił! Chce stworzyć specjalną – promującą stolicę Tatr – naklejkę na samochody, którą następnie rozda wszystkim mieszkańcom Zakopanego. – Bardzo kocham nasze miasto – twierdzi radny Hyc. Ostatnio przyjeżdża do niego, niestety, coraz mniej turystów. Zacząłem więc zastanawiać się, co zrobić, by wrócili oni pod Giewont – dodaje samorządowiec”. Projekt naklejki opracował za opłatą grafik. Na naklejce będzie widniał następujący napis : „A like Zakopane”. Będzie też widniał na owej namalowany uniesiony kciuk. Co ciekawe, Andrzej Kawecki, dyrektor biura promocji Zakopanego nie tyko pomysł pochwalił, ale i stwierdził, że wpadł na podobny.

Pomysł z naklejkami nie jest głupi, byle tylko grafik zapamietał, iż projekt zakłada uniesiony kciuk…

agata

[starrater tpl=10]

ID Artykułu: 3214f64605f1db9b

 

1,480 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Popularne Ogłoszenia Ogółem