Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Opis

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci organizuje w dniach 14-28 lutego 2009 w Zakopanem XVIII już Warsztaty Muzyczne dla uczestników swojego programu pomocy wybitnie uzdolnionym ze szkół muzycznych z całej Polski.
W Warsztatach weźmie udział ok. 50 muzyków (fleciści, klarneciści, pianiści, skrzypkowie i wiolonczeliści) należących do najlepszych instrumentalistów młodego pokolenia, a także osmioro humanistów i dwoje plastyków. Wszyscy muzycy są wielokrotnymi laureatami konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
W ramach Warsztatów odbędą się 4 koncerty publiczne w wykonaniu uczestników. Dwa z nich – w Willi „ATMA” (ul. Kasprusie 19) – poświęcone będą Karolowi Szymanowskiemu:
sobota 21 lutego 2009, godz. 17.00 KONCERT MUZYKI POLSKIEJ
wtorek 24 lutego 2009 godz. 17.00 KONCERT MUZYKI EUROPEJSKIEJ
a ponadto:
w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Artystycznych w Zakopanem ul. Sienkiewicza 12
w poniedziałek 23 lutego 2009, godz. 17.00 w programie m in.: Beethoven, Glinka, Mozart, Saint-Saens, Szostakowicz, Telemann
w Sali Lustrzanej D. W. Jasny Pałac ul. Tetmajera 24
w czwartek 26 lutego 2009, godz. 18.00 KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ w programie m in.: Beethoven, Brahms, Kurpiński, Mendelssohn, Mozart, Rachmaninow, Weber
Serdecznie zapraszamy!
Zajęcia muzyczne będą odbywały się tradycyjnie w Zespole Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem. Poprowadzą je wybitni pedagodzy – profesorowie akademii muzycznych w Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Warszawie. Odbędą się też spotkania z twórcami, zajęcia psychologiczne i humanistyczne. O swoich zainteresowaniach opowiedzą też uczestnicy zajmujący się historią, literaturą i sztuką.
Stypendystami Funduszu byli zaliczani obecnie do najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia skrzypkowie: Katarzyna Duda, Bartłomiej Nizioł, Mariusz Patyra, Piotr Pławner, Agata Szymczewska, pianiści: Piotr Anderszewski, Rafał Blechacz, gitarzyści: Łukasz Kuropaczewski, Krzysztof Pełech, wiolonczeliści: Rafał Kwiatkowski, Marcin Zdunik. W roku szkolnym 2008/09 przyznano 588 nominacji do programu, w tym 181 w zakresie uzdolnień muzycznych.

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

1,546 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia