Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru” 2021

Opis

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem od zawsze, jako wydarzenie niezwykle barwne i widowiskowe, wzbudzał zainteresowanie fotografów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W 2014r. narodził się więc pomysł, by Festiwalowi co roku towarzyszył konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru”, a jego efekty prezentowane były w formie plenerowej pokonkursowej wystawy.

Ta inicjatywa od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W biurze prasowym Festiwalu co roku akredytuje się blisko 80 dziennikarzy, większość z nich to właśnie fotoreporterzy. Doczekaliśmy też czasów, w których fotografuje właściwie każdy. Festiwalowa publiczność wyposażona w lustrzanki, kompaktowe aparaty i smartfony oblega festiwalowe wydarzenia, zwłaszcza te odbywające się w plenerze.

W ramach 52. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w dniach 12 – 20 sierpnia 2021 r. odbędzie się już siódma edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane. Każdy może spróbować swoich sił i uchwycić w kadrze kolorowe roztańczone zespoły z całego świata. Do udziału zapraszamy publiczność oraz akredytowanych przy Festiwalu dziennikarzy i fotoreporterów, zachęcając jednocześnie, aby na foto­grafiach oddać piękno i różnorodność obrzędów oraz zwyczajów związanych z pracami w polu, a także kulinarne bogactwo górali z różnych stron świata.

Zdjęcia należy nadsyłać w terminie od 1 do 30 września 2021r. Nagrodzone prace prezentowane będą podczas kolejnej edycji Festiwalu. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Wszystkim dotychczasowym laureatom konkursu zawdzięczamy już pięć pięknych wystaw prezentowanych zawsze w sercu Zakopanego. 12 sierpnia o godz. 16:00 na Krupówkach poniżej oczka wodnego otwarta zostanie kolejna ekspozycja prezentująca zwycięskie fotografie nadesłane na szóstą edycję konkursu „Żywioł Folkloru”, który odbywał się w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w 2019 r. Zadaniem uczestników było wówczas oddanie piękna, bogactwa i różnorodność strojów górali z całego świata, związanych z różnymi obrzędami, w tym także z obrzędami weselnymi.

Wydrukowane w dużym formacie zdjęcia wyglądają niezwykle i kolorowo, przyciągają wzrok przechodniów i są wspaniałą wizytówką Festiwalu. Dodatkowo w ramach każdej wystawy prezentowana jest także autorska ekspozycja festiwalowych zdjęć zwycięzcy wyłonionego wśród akredytowanych fotoreporterów, a w tym roku także wśród publiczności.

Festiwal dla wszystkich fotografujących stwarza naprawdę ogromne możliwości. Żywioł folkloru, barwne ludowe stroje, dynamika tańca, malujące się na twarzach emocje, ciekawe instrumenty i rekwizyty – to wszystko aż prosi się, by stać się fotograficznym kadrem. Zachęcamy, by czas spędzony podczas Festiwalu wykorzystać także na rozwijanie fotograficznych pasji.

Regulamin konkursu żywioł folkloru

Załączniki do regulaminu – oświadczenie i Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

ID Artykułu: 9676102a2938b69b

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem