Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Konkurs fotograficzny "Zielonym okiem"

Opis

Wystawa została otwarta. Impreza zamknięta dla pracowników TPN. Udało się nam dostać do środka wraz z mediami Dziennika Polskiego i serwisu Watra.
Ogłoszenie wyników konkursu połączono z wydaniem książki Marcelego Marchlewskiego pt. „Pracowałem w tatrzańskich lasach – Tatry. Sprawy i ludzie”. Obszerna pozycja zawiera opis pracy samego autora na rzecz Tatr jak i wiele ciekawych skanów z dokumentów i zdjęć. Kilka słów usłyszeliśmy od Andrzeja Marchlewskiego o samej książce jak i ludziach z nią związanych.
Dyrektor Paweł Skawiński wykorzystał to spotkanie do przekazania pary informacji o przyszłej koniecznej zmianie struktury działania TPN – forma zatrudnienia, itp.

Druga część to część dla fotografów-leśników. Po kilku słowach wstępnych dyrektora Czubernata wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Wielu pracowników nadesłało kilka lub kilkanaście prac, ale były również takie, które zaprezentowały po jednej pracy i zostały nagrodzone.
Prac nadesłanych przez tychże pracowników było ponad setka. Niektóre są rewelacyjne i biorąc pod uwagę to, że autorami są amatorzy można rozważać granice między profesjonalizmem a hobby. Obecni otrzymali album wydany na tę okazję i zawierające wszystkie zdjęcia. Nasz serwis również otrzymał egzemplarz.
Na zakończenie mały poczęstunek wraz z lampką czerwonego wina i oczywiście podziwianie prac umieszczonych w przestronnej sali.
Nie zamieszczamy zdjęć konkursowych, ponieważ uważamy, że obejrzenie ich na miejscu będzie najlepszą formą ich oceny.
Jak wspomnieliśmy wczesniej wystawa czynna do końca roku.
Polecamy.

ID Artykułu: 1384f1910a2652c5

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem