Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Konferencję prasową 5. etapu 73. Tour de Pologne

  • Ulica: Kościuszki
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Organizator: Lang Team
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Anna Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański/Zakopiec.INFO
Konferencję prasową 5. etapu 73. Tour de Pologne

Opis

13 czerwca o godz. 11.00 do sali obrad Urzędu Miasta Zakopane na konferencję prasową dotyczącą organizacji 5. etapu 73. Tour de Pologne z metą w Zakopanem.

Podczas konferencji prasowej Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang oraz Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula podpiszą umowę na organizację wydarzenia.

Zakopane już oficjalnie na trasie 73. Tour de Pologne UCI World Tour

13 czerwca podczas konferencji prasowej Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang podpisali umowę o współpracy przy organizacji 5 odcinka 73. Tour de Pologne UCI World Tour.

Po dwóch płaskich i dwóch pagórkowatych etapach 16 lipca 73. Tour de Pologne wjedzie w wysokie góry. Na trasę V etapu kolarze wystartują z Wieliczki. Najtrudniejszy jej fragment to dwie 50-kilometrowe rundy wokół Zakopanego. Znajdują się na nich górskie premie Kościelisko Butorowy Wierch, Ząb i Głodówka oraz lotne premie w Poroninie i Kościelisku. Finisz tradycyjnie odbędzie się pod Wielką Krokwią.

– Jesteśmy do etapu Wieliczka – Zakopane bardzo dobrze przygotowani. Mamy już spore doświadczenie. Nasze służby i urzędnicy mają już łatwiej, bo co roku współpracują przy tej imprezie z organizatorami, policją i z mieszkańcami. Cieszymy się, że znów wspólnie będziemy mogli przeżywać to wspaniałe kolarskie święto – mówił Burmistrz Leszek Dorula, dziękując jednocześnie Czesławowi Langowi za dobrą współpracę.

– Tour de Pologne jest organizowane na najwyższym poziomie sportowym, takim samym jak Tour de France i Giro de Italia. Natomiast ważne jest, że tym sportowym emocjom towarzyszy promocja Polski. Pokazujemy najpiękniejsze zakątki naszego kraju, a Zakopane jest wśród nich z pewnościąperełką. Bardzo zależy nam, by tu być. Wyścig kolarski jest imprezą otwartą, przyciąga tłumy kibiców. Każdego zapraszamy do zabawy. To jest siła tego wydarzenia i to wspaniale widać w Zakopanem – podkreślał Czesław Lang. Zapraszał on także najmłodszych na organizowane 16 lipca w Zakopanem zawody Nutella Mini Tour de Pologneoraz historyczny start pierwszej edycji Tour de Pologne dla kobiet, który odbędzie się19 lipca również w Zakopanem.

Organizatorzy we wspólne przeżywanie kolarskiego święta pod Tatrami chcą włączyć zarówno turystów, jak i mieszkańców. To dzięki ich zaangażowaniu nie tylko meta pod Wielką Krokwią, ale całe miasto będzie wyglądać wyjątkowo.– Miasto Zakopane po raz pierwszy weźmie udział w konkursie „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne”. Postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Zakopanego do wspólnej zabawy w udekorowanie swoich posesji, witryn sklepowych iulic. Czekamy na ich inicjatywę i pomysły. Będziemy oceniani i mam nadzieję, że wygramy. Chcemy w tym pomóc mieszkańcom. Przygotowujemy specjalne materiały do dekoracji domów, a także gadżety dla turystów. Planujemy też event na Równi Krupowej, który będzie transmitowany przez helikopter – poinformowała Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher.

W zakopiańskich centrach informacji turystycznej już od 20 czerwca możnazgłaszać chęć udziału w zabawie. Na jej uczestników będą czekały nie tylko materiały dekoracyjne związane z Tour de Pologne, ale także bilety na jeden wybrany koncert HejFest.

ID Artykułu: 796575e3da513904

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem