Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Konferencja prasowa z Jędrzejem Dobrowolskim

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Ewa Czamańska
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

O 11.00 odbyła się konferencja prasowa z organizatorami, sponsorami a przede wszystkim naszym bohaterem Jędrzejem Dobrowolskim.
Na konferencji z dziennikarzami obecni byli przedstawiciele PKL, TZN, firmy Craft, która sponsoruje zawodnika.
Wiadomo już, że rekord raczej jutro nie padnie, przynajmniej tak zrozumiałem z wypowiedzi uczestników.
Jędrzej przypomniał nam jak to jest z tymi zjazdami.
Jest to niesamowita szybkość. Ostatnio gnał z prędkością 242 km/h.
Po prostu szał.
Niektórzy nawet samochodem tak szybko nie pędzili.
Jak powiedział Filip Napierała z Efaflex Polska – jeden ze sponsorów – Jędrzej jest odważny, bardzo odważny.

Prezes PKL Piotr Gosek bardzo sobie ceni współpracę przy ustanawianiu rekordu i są przymiarki do zawodów.
Co z tego wyniknie zobaczymy.

Po konferencji otrzymaliśmy od PKL wjazdówki na Kasprowy Wierch za co dziękuje i wszystko wskazuje, że jutrzejszy dzień będzie słoneczny.
Spotykamy się na Kasprowym o 8.30 i trzymamy kciuki.

Dziękuje za zaproszenie na konferencję i gościnę właścicielom Nosalowego Dworu i PKL

Oczywiście na stronie relacja z bicia rekordu.

Robert Urbański „zakopiec”

[mudslide:picasa,0,zakopiecinfo,6000995073862942433]

Informacja nadesłana:

Trwają ostatnie przygotowania do niezwykłego wydarzenia „Kasprowy Speed Ski”. Jędrzej Dobrowolski, najszybszy narciarz Polski zjedzie pokazowo trasą Gąsienicową z Kasprowego Wierchu. W górach pada śnieg!

Sobotni zjazd będzie oficjalnym zakończeniem udanego sezonu najszybszego, niezmotoryzowanego Polaka. Jędrzej Dobrowolski po zawodach Speed Masters legitymuje się nowym rekordem Polski: 242, 261 km/h. W sobotę zaprezentuje się podczas pokazowego zjazdu polskim kibicom.

„Już nie mogę się doczekać tego wydarzenia. Po powrocie z Francji z zawodów Speed Masters, gdzie ustanowiłem nowy rekord Polski, był spory szum. Zainteresowanie mediów zawsze cieszy a ja o Speed Ski i moich wrażeniach z szybkiej jazdy mógłby opowiadać na okrągło. Ale teraz już czas pojeździć. Czuję spory głód jazdy i prędkości. W ostatnich dniach trenowałem na sucho. W piątek wjadę na górę na trasą Gąsienicową. Przymierzę się do zjazdu treningowego. A w sobotę zapraszam wszystkich narciarzy na Kasprowy Wierch. Cieszę się na spotkanie z moimi kibicami” -mówi rekordzista Polski w Speed Ski.

Nad wszystkimi przygotowaniami czuwa główny organizator wydarzenia „Kasprowy Speed Ski” Polskie Koleje Linowe.

„Na Kasprowym warunki są dobre: trzyma mróz, pada śnieg. To jedyne miejsce w Polsce gdzie można pojeździć jeszcze na nartach w naszych, polskich górach a przy okazji zobaczyć w akcji najszybszego Polaka czyli Jędrzeja Dobrwolskiego. Reprezentant Polski zjedzie trasą Gąsienicową. Ta jest cały czas przygotowywana. Ubijają ją cały czas ratraki. Wraz z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim wyznaczamy przejazd, rozkładamy siatki ochronne. Na sobotę prognoza pogody na Kasprowym Wierchu jest bardzo optymistyczna. Ma świecić słońce i nie są przewidziane opady śniegu. Zapraszamy zatem wszystkich miłośników narciarstwa”-mówi Teresa Kęsek z Polskich Kolei Linowych.

Sobotni zjazd Jędrzeja Dobrowolskiego planowany jest na godzinę 8 rano. Później rekordzista Polski w narciarstwie szybkim przeprowadzi trening z młodymi adeptami narciarstwa, którzy spróbują swoich sił w Speed Ski.

Konferencja prasowa w hotelu Grand Nosalowy Dwór

W piątek 11.04 odbędzie się konferencja prasowa 11.04, która odbędzie się o godzinie 11 w hotelu Grand Nosalowy Dwór w Zakopanem. Pojawi się na niej Jędrzej Dobrowolski, rekordzista Polski w narciarstwie szybkim, który opowie o niezwykle udanych, rekordowych startach podczas prestiżowych zawodów Speed Masters we Francji. Głównym tematem będzie oczywiście sobotni zjazd Jędrzeja Dobrowolskiego z Kasprowego Wierchu Uwaga: po konferencji będzie możliwość odbioru przepustek na sobotni wjazd na Kasprowy Wierch Zjazd Jędrzeja Dobrowolskiego trasą Gąsienicową planowany jest w sobotę 12.04 o godzinie 8 Wjazd kolejką na Kasprowy z dolnej stacji w Kuźnicach o godzinie 7:30

ID Artykułu: 4215347c6f51c756

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem