Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Konferencja prasowa 46.MFFZG w Zakopanem

  • Miejscowość: Kraków
  • Nadesłane: Anna Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

O Festiwalu Folkloru w Krakowie
5 czerwca w Krakowie w Instytucie Muzykologii UJ przy ul. Westerplatte odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się 46. Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Oprócz organizatorów wzięli w niej udział także przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego: Dyrektor Instytutu Muzykologii dr hab. Aleksandra Patalas oraz Dziekan Wydziału Historycznego prof. dr hab. Jan Święch.
Dwa lata temu podobna konferencja prasowa odbyła się w Warszawie. Tym razem wybór padł na Kraków, właśnie z powodu bliskiej współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Dziekan Wydziału Historycznego od kilku lat obejmuje patronatem towarzyszące festiwalowi konferencje naukowe. Najbliższa poświęcona będzie miejscu kobiety w kulturze ludowej dawniej i dziś.
Po przywitaniu przybyłych dziennikarzy przez gospodarzy głos zabrali organizatorzy 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich: Dyrektor Biura Promocji Andrzej Kawecki, Dyrektor Artystyczna Festiwalu dr Stanisława Trebunia-Staszel, Kierownik Biura Festiwalu Agata Jandura oraz Przewodnicząca Jury dr Bożena Lewandowska. Przedstawili oni po krótce ideę oraz historię festiwalu, a także palny na najbliższą edycję.
Festiwalowymi anegdotami oraz wspomnieniami dzielił się także znany architekt, muzykant i regionalista Jan Karpiel-Bułecka, który od lat związany jest z tym wydarzeniem jako juror oraz inicjator koncertów „Muzyka Łuku Karpat”.
Konferencję prowadziła Anna Karpiel-Semberecka. Śpiewem i tańcem festiwalową atmosferę przywołał zespół „Watra” z Czarnego Dunajca oraz góralska muzyka na czele z Janem Karpielem-Bułecką i Piotrem Majerczykiem. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni do Ośrodka Ignacego Jana Paderewskiego na krótkie zwiedzanie, a następnie na regionalny poczęstunek.

[mudslide:picasa,0,biuro@zakopiec.info,6022158757233095937]

ID Artykułu: 91753930188e19cc

Brak Tagów

1,674 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem