Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Koncerty dla dzieci i Stowarzyszenie im. M. Karłowicza

Opis

Na koncerty edukacyjne dla najmłodszych pod szumnym tytułem „Od wrażliwości do wartości” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zaprasza Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza, które swoją siedzibę ma w Zakopanem. Wydarzenie to jest zaplanowane na 19 i 20 maja, czyli niedzielę i poniedziałek. Niedziela będzie upływać pod znakiem „Rodzinne zabawy”. Miejsce spotkania to D.W Jasny Pałac przy ulicy Tetmajera 24. Będzie moc muzyki i tańca. Zajęć plastycznych, gry na instrumentach perkusyjnych i cymbałkach. Zapraszane są dzieci w wieku od 5 do 8 lat. W tym samym miejscu, w poniedziałek o godzinie 12 tej odbędzie się impreza Wielki dla małych – „Puzony na wiele głosów”.

Podług statutu jaki reguluje funkcjonowanie Stowarzyszenia im. M. Karłowicza, swoją działalność może ono prowadzić nie tylko w stolicy Tatr, gdzie ma swoją siedzibę, ale i na obszarze całej Polski, a także po za jej granicami, może na przykład być członkiem międzynarodowych organizacji o podobnym profilu działania. Co jest celem tegoż Stowarzyszenia? Przede wszystkim ziałalność publiczna na rzecz upowszechniania i pielęgnowania muzyki, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności Podhala, min. poprzez: upowszechnianie polskiej muzyki na tle muzyki światowej, działania promujące młode talenty muzyczne, działania na rzecz integracji europejskiej w dziedzinie kultury muzycznej i sztuki poprzez rozwijanie kontaktów i współpracy między społecznościami, promowanie twórczości kompozytorów inspirujących się w swych dziełach Tatrami
i folklorem Podhala czy poprzez kultywowanie tradycji organizacji muzycznych oraz twórców mieszkających lub tworzących na terenie Zakopanego i Powiatu Tatrzańskiego. Swoje cele realizuje min. przez organizację koncertów i festiwali tudzież organizowanie szkoleń, warsztatów, kursów, konkursów i konferencji.

ID Artykułu: 1005194ae318ab7f

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem