Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

Koncert skrzypcowy w Jasnym Pałacu

Opis

W dniu 07.08.2011 roku (niedziela) o godzinie 19.00 Jasny Pałac w Zakopanem będzie gospodarzem kolejnej imprezy muzycznej – koncert skrzypcowy uczniów szkół muzycznych I i II stopnia w Gdańsku i Elblągu, oraz studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku klasy Pani Profesor Krystyny Jureckiej i mgr Beaty Glazy-Sutt.
Uczniowie biorą udział w II Warsztatach Muzycznych w Zakopanem, organizowanym przez Pozaszkolne Formy Edukacji Artystycznej Teacher w Elblągu. W koncercie wezmą udział utytułowani uczniowie i studenci, laureaci wielu konkursów skrzypcowych, stypendyści prezydentów Gdańska i Elbląga.
Wystąpią Hanna Chylińska, Wiktoria Głowińska, Kinga Kitowska, Monika Matysiak, Marika Przybył, Łukasz Strzelczyk, Natalia Zawistowska i najmłodszy uczestnik warsztatów dziesięcioletni Gabriel Ciechorski.
W programie utwory Karola Szymanowskiego, Henryka Wieniawskiego, J. S. Bacha, W.A. Mozarta, Tomasso Vitaliego, Edwarda Lalo, Carla Bohma i Fritza Kreislera.
Wszystkim wykonawcom przy fortepianie towarzyszyć będzie wybitna pianistka Akademii Muzycznej w Gdańsku Pani mgr Katarzyna Markiewicz.

nadesłała Ewa Czamańska

ID Artykułu: brak

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem