Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Kochaj Zakopane i pomóż chorej Darii

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Anna Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański 'zakopiec'
Kochaj Zakopane i pomóż chorej Darii

Opis

Kochaj Zakopane i pomóż chorej Darii
Podczas organizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane koncertu „KOCHAM ZAKOPANE”, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 14.30 na Placu Niepodległości, publiczność będzie mogła nie tylko doskonale bawić się przy muzyce zespołów Holeviaters i Pectus, ale także pomóc chorej Darii z Zakopanego.
Zbiórkę na jej rzecz przeprowadzi Fundacja Majowe Granie z pomocą Młodzieżowej Rady Miasta i zakopiańskich wolontariuszy. Na sprzedaż zostaną wystawione malowane przez Darię obrazy na szkle oraz prace jej mamy, która także jest osobą niepełnosprawną. Akcję pomocy zwieńczy licytacja, na którą oprócz obrazów Darii trafią także płyty zespołu Pectusi Holeviatersz autografami muzyków.
Daria urodziła się w 2005 roku. Cierpi na epilepsję, przez którą nie jest samodzielna i potrzebuje ciągłej opieki. Wymaga również ćwiczeń korygujących jej klatkę piersiową i nóżki. Rodzinę Darii dotknęła dodatkowa tragedia – w czerwcu 2014 roku, po ciężkiej chorobie zmarł jej tata, do którego była bardzo przywiązana. Wydatki na leki, dojazdy na zajęcia, wizyty lekarskie i udział w rehabilitacji to miesięczny koszt ok. 1000 zł, który przekracza ich możliwości finansowe. Darii i mamie przydałby się także turnus rehabilitacyjny. Każda pomoc jest im bardzo potrzebna.
Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorulazachęca mieszkańców i turystów, którzy będą uczestniczyć w koncercie, by wsparli Darię biorąc udział w prowadzonej na jej rzecz zbiórce.
Podczas koncertu oprócz zespołów Holeviaters i Pectus wystąpi także młoda wokalistka z Zakopanego Justyna Lasiak oraz zakopiański zespół „TEH”.Nie zabraknie innych atrakcji. Aby wiosnę pod Tatrami przywitać z radością i energią zaplanowano także sportowy trening naturalny. Będzie dużo konkursów z nagrodami i niespodzianek dla wszystkich oraz stoiska gastronomiczne z różnymi smakołykami. Na placu prezentowane będą autobusy rozpoczynającej działalność 11 kwietnia zakopiańskiej Komunikacji Miejskiej.

ID Artykułu: 32657051daa384d4

Brak Tagów

985 liczba wyświetleń, 3 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia