Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Kobiety walczą z bezrobociem

Opis

W sali obrad Urzędu Miasta miało miejsce spotkanie kobiet z naszego regionu, które postanowiły coś zmienić w swoim życiu. Wzięły udział w kursie organizowanym przez zakopiańskie Biuro Pracy. Podczas kursu zdobyły umiejętności komponowania i układania przepięknych rzeczy z kwiatów. Próbką ich zdolności był zastawiony stół z poczęstunkiem. Pięknie wykonany kapelusz góralski z kwiatów dekorował smaczne przekąski.
Na spotkanie przybył Burmistrz Miasta Janusz Majcher, wicestarosta tatrzański Andrzej Skupień i w trakcie spotkania pojawił się burmistrz Wojciech Solik.

Organizowała już podobne kursy w innych miejscowościach.
Na spotkaniu przygrywał zespół rodziny Wach z Ostrowska koło Nowego Targu.

Informacja od organizatorów:
„Uczestnicy szkolenia dnia 11 sierpnia 2010 r. w ramach warsztatów zorganizowały pokazowy stół z regionalnymi przysmakami, które podkreślał kapelusz góralski z żywych kwiatów .
Sztuka i edukacja, pomysłowość formy a zarazem ogromna porcja wiedzy o nieograniczonych niczym kompozycjach kwiatowych jak i aranżacjach tradycyjnych produktów regionalnych – tak w skrócie można scharakteryzować kurs florystyczny.
Stół regionalny był popisem aranżacji i umiejętności pań ,które wzięły udział w szkoleniu pn.Florysta-Designer z elementami decoupage przeprowadzonego przez Alicję Augustyn -Zielińską przedstawiciela firmy AGROSALON z Krakowa , zorganizowanego przez PUP Zakopane w ramach realizacji projektu systemowego Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie tatrzańskim, realizowanego w ramach Poddziałania 6.1.3 POKL współfinansowanego ze środków Uni Europejskiej
Na stole znalazł się kapelusz góralski wykonany z żywych kwiatów , który pięknie korespondował z charakterem przyjęcia w sali konferencyjnej. Była muzyka góralska w wykonaniu rodziny Wach , były władze miasta i przepięknie prezentujące się w strojach góralskich uczestniczki szkolenia.
Bukiety , wiązanki i kompozycje, które panie tworzyły to emocje zaklęte w kwiatach , to olśnienie , że wszystko można wyrazić i podkreślić kwiatami. ( zdjęcia prac)
To hasło wykonajmy kapelusz góralski z kwiatów , uświadomiło panie ,że wszystko staje się możliwe barwa i oryginalna forma , a perfekcyjne wykonanie niejednego może zadziwić.
Warto dodać , że uczestniczki kursu podczas przygotowywania prezentacji wykazały swoje nadzwyczajne umiejętności pracy zespołowej , dzięki czemu spotkanie zakończyło się pełnym sukcesem .
Przeogromny kapitał ludzki tkwi w rękach pań , uczestniczących w szkoleniu. To jest klucz do sukcesu , który panie uczestniczące w szkoleniu planują w najbliższym czasie wykorzystać.
W imieniu swoim jak i wszystkich Pań , składam serdeczne podziękowanie za przybycie Burmistrzom Urzędu Miasta , Staroście Powiatu Tatrzańskiego ,Pani Dyrektor PUP i pozostałym gościom .
Mamy nadzieję , że propozycja aranżacji stołu produktów regionu podhalańskiego z rodzimą muzyką znajdzie klientów z całego świata.
Alicja Augustyn-Zielińska
www.agrosalon.pl”

Robert Urbański
Galeria zdjęć ze spotkania
[salbumphotos=59,72,5]

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

5,898 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

1 Odpowiedź na “Kobiety walczą z bezrobociem”

  1. Wyśmienite jedzenie drogie Panie, bardzo dziękuje. Brakowało mi tylko Waszych prac. Warto byłoby zobaczyć na żywo.
    Zakopiec pozdrawia

Popularne Ogłoszenia Ogółem