Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Kiedy w Tatrach dni są krótsze – uroki listopada

Opis

Niektórzy wielbiciele kilkudniowych wypadów w Tatry polubili miesiąc listopad, miesiąc, który inni wycieczkowicze na zawsze przekreślili z uwagi na liczne wady jakie posiada – krótsze dni, częstsze załamania pogody, brak wakacyjnej atmosfery, klimat raczej depresyjny. A jednak można listopad polubić. Świadczą o tym choćby wypowiedzi internautów, którzy opisują na forum swoje wrażenia z listopadowych wojaży pod Giewont ( tudzież na Giewont ) co dokumentują fotografiami własnego autorstwa.

Na stronie internetowej Pana Janusza Wilandy czytamy, iż parę lat temu zaryzykowany wypad w Tatry listopadową porą obfitował w piękną pogodę, całkiem wysokie temperatury, mimo, że rano przy gruncie nieco chłodziło. Słońce podkreśliło malowniczo jesienny koloryt Tatr i cały czas towarzyszyło Panu Januszowi i jego partnerce.

Inny forumowicz na stronie zatytułowanej ” Piękną zimę mieliśmy tegorocznej jesieni ” opisuje swoje zachwyty nad tatrzańskim pejzażem podczas listopadowego wypadu w góry przez pryzmat białego puchu miast pomarańczowo – rudych liści jaworu skąpanych w nieco przyblakłym już słońcu. A jednak klimat artykułu całkiem optymistyczny, mimo, iż autor nie zrealizował większości planów wspinaczkowych, zaznał innych smaków tej pory roku w Tatrach.

Ale rzućmy okiem na wrażenia listopadowego turysty sprzed roku. Pewien forumowicz zaakcentował ten walor listopada w Tatrach, który jest chyba najistotniejszy – nie ma tłumów na szlakach ani w schroniskach. Weźmy Dolinę Chochołowską. Ni żywego ducha. Parę „zbłąkanych duszyczek” tu i ówdzie, schronisko świeci pustkami, co dla niektórych ma charakter zbawczy zważywszy, iż udają się doń po wyczerpującej wycieczce by zasnąć o 20-tej niedźwiedzim snem. Fotki chatek w Chochołowskiej wolne od przylepionych doń turystów zaś skąpane w delikatnych promieniach, już bardzo sennego słońca.

Nie ma co się bać listopada w górach, przeciwnie wrażenia ze szlaku gdzie jedynym towarzyszem podróży jest halny mogą się utrwalić pozytywnie – oczywiście jeśli mamy w plecaku ciepłą kurtkę, jakąś folie przeciwdeszczową i…raki ( na które nigdy zawcześnie ).

Agata

ID Artykułu: brak

 

11,065 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia