Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Kasprowy Wierch i skipass zamiast pojedynczych biletów

Opis

Nie jest już tajemnicą, iż kolejkę na Kasprowy Wierch przejęły Polskie Koleje Górskie. Wiąże się to z pewnymi zmianami, które mają przyciągnąć miłośników białego szaleństwa na tenże szczyt. Otóż, do tej pory było tak, że za wjazd na góre trzeba było zapłacić osobno, zaś osobno za jazdę na wyciągach krzesełkowych. Teraz obowiązuje skipass. Umożliwia on korzystanie do woli z kolei linowych, jak i z wyciągów krzesełkowych. Można jeździć ile dusza zapragnie. Jest tylko jeden mankament całej sprawy – będzie drogo. Cena za jeden dzień jazdy wynosi 135 złotych, zaś za cztery godziny 108 zł. A wcale nie ma gwarancji, że nie będziemy stali w kolejkach. Podwyższeniu uległy także ceny wjazdów na wyciągach krzesełkowych. Do tej pory należało uiścić opłatę w postaci 6 i 8 złotych, teraz podniesiono kwotę do 20 złotych.

Jak czytamy na sport.pl, „za tydzień jazdy na Kasprowym Wierchu zapłacimy tyle samo, co we francuskim Risoul”. Jednakże w owej Francji jest możliwość korzystania ze 185 km tras, zaś na Kasprowym z 12 km. Skipassy można kupować także przez internet. Zapłacimy więcej, niż za dzień jazdy przy kupowaniu pojedynczych biletów. Mimo, że będzie drożej, wprowadzenie skipassu to spełnienie marzeń wielu Polaków. Chociaż posiadacze skipassu nie będą musieli stać w kolejce do kas, to jednak wszyscy będą musieli ostatecznie wjechać koleją linową o przepustowości 360 osób na godzinę.

Czy wprowadzenie skipassów będzie miało wpływ na frekwencję miłośników białego szaleństwa na Kasprowym Wierchu? To się dopiero okaże. Parę dni temu media lokalne tak informowały : „We wtorek, co prawda na Kasprowym brakowało słońca, ale widoczność była niezła, do tego trochę świeżego śniegu, a trasa w Kotle Gąsienicowym wyratrakowana. Mimo to na narty nie wybrało się wiele osób (…) Pewnie wpływ na małą frekwencję na Kasprowym ma to, że na nartach nie można z powodu zbyt małej ilości śniegu zjechać do Kuźnic, zamknięta jest też Goryczkowa. Do tego doszły ceny wprowadzonych przez PKL ski-pasów (135 zł za cały dzień, 108 zł 4-godzinny) , przy zamkniętej Goryczkowej są one zdecydowanie zbyt wysokie” (24tp.pl).

p

ID Artykułu: 67652ea3f339ceee

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem