Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Kamil Stoch – co o synu mówi ojciec?

Opis

No i mamy „drugiego Małysza”, tyle że nie rodem z Wisły, a spod Giewontu. Kamil Stoch, bo o nim mowa, urodził się i wychował w najwyżej położonej miejscowości w Polsce – Ząb. Owa podhalańska wioska od strony południowej graniczy z Zakopanem, zaś od północnej z Bustrykiem. Kamil startował trzykrotnie w igrzyskach olimpijskich, w Turynie, w Vancouver, no i oczywiście w Soczi, gdzie zdobył dwa złote medale. Mimo, że wspiął się tak wysoko w karierze sportowej, nie myśli o sobie zbyt wiele. „Staram się być zwyczajnym facetem i nie „gwiazdorzyć”, powiedział niedawno do kamer.

Podobne zdanie ma o nim jego ojciec Bronisław Stoch, z zawodu psycholog kliniczny. W rozmowie z Piotrem Kraśko dla TVP INFO stwierdził, że jego syn jest bardzo koleżeński, towarzyski. Lubi się dzielić radością z najbliższymi. Zwłaszcza z żoną, która „dodaje mu skrzydeł”. Co jeszcze ujawnił dla szerszej publiczności o Kamilu jego ojciec? Otóż, chwie grozy i troski rodzice przeżyli, gdy ten zaliczył upadek na treningu w Soczi, często ogarnia ich lęk i niepokój w związku ze sportem jaki uprawia ich syn. Bronisław Stoch szczerze się przyznaje, że trudno się wyzbyć rodzicielskiej troski i niepokoju o swoje dziecko, „zawsze będziemy się bali” zwierza się.

Kamil od zawsze chciał skakać, rodzice kupili mu narty zjazdowe,które „zmasakrował”, jak to określił Pan Bronisław, bowiem zamiast na nich zjeżdżać, skakał nań ze stworzonych przez siebie i kolegów skoczni. Skakał w odległe i całkiem trudne miejsca. W okresie dorastania, Kamil zaliczył moment kryzysowy. Jednak w szkole Mistrzostwa Sportowego trafił na odpowiednich pedagogów i wychowawców. Trafił mu się dobry trener, który umiał go zmotywować i przeprowadzić przez tenże trudny okres.

Bronisław Stoch przyznał, że niektóre dzieci mają już wrodzoną pasje, którą trzeba po prostu umieć wspierać. Nie naciskać, nie zmuszać, lecz odpowiednio wspierać. Kamil już w wieku dwunastu lat bardzo dojrzale deklarował, iż pragnie zostać mistrzem olimpijskim w owej dyscyplinie. Poparł to co oznajmił skokiem na odległość 128 metrów na dużej skoczni w Zakopanem. Ojciec Kamila przyznał, że chociaż trochę się zna na ludzkiej psychice, nie może rozgryźć jak skoczkowie radzą sobie z ogromną presją, potrafią się wyłączyć i skoncentrować wyłącznie na skoku.

E/Zakopiec.INFO

ID Artykułu: 8665304ae7a054fc

1,500 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia