Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Jubileusz 120-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Anna Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański
Jubileusz 120-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem

Opis

Jubileusz 120-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem

Jesteśmy i wciąż działamy – tak z dumą po 120 latach od założenia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Zakopanem powiedzieć mogą jego obecni członkowie. Świętowanie tak pięknego jubileuszu to z pewnością zasługa wielu pokoleń. „Sokół” jest bowiem jedną z najstarszych, jeśli nie najstarszą zakopiańską organizacją, która przetrwała różne dziejowe zawieruchy, a formuła jej działalności nie wyczerpała się. Organizacją, która zawsze odgrywała ważną rolę w dziejach Zakopanego i skupiała wybitnych jego mieszkańców, takich jak hrabia Władysław Zamoyski, Wenanty Piasecki, Leonard Zwoliński, Walery Eljasz-Radzikowski, Stanisław Eljasz-Radzikowski, Andrzej Chramiec, Stanisław Barabasz, Jan Kasprowicz, Henryk Schabenbeck i wielu innych.

Mimo różnych przeciwności losu Towarzystwo rozwijało się, budowało swoją siedzibę, prowadziło kino, krzewiło kulturę fizyczną, organizowało patriotyczne spotkania i uroczystości. Słynęło także ze sportowych osiągnięć. Dziś zakopiański „Sokół” działa z wielkim szacunkiem do tak wspaniałej historii i tradycji, ale też z myślą, by sprostać współczesnym wyzwaniom.

120 lat istnienia to moment, który skłania do pełnej wzruszeń podróży w czasie. Zabierze nas w nią zarówno plenerowa wystawa, jak i zrealizowany z okazji jubileuszu film. Zobaczymy zakopiańskiego „Sokoła” dawniej i dziś.

Młodzieży działalność Towarzystwa przybliży gra miejska. Pokaże ona, że hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch” nie straciło na swojej aktualności. Członków, przyjaciół i sympatyków zapraszamy na sobotnie jubileuszowe uroczystości, by spotkać się razem i wspólnie świętować.

„Sokół” otwarty jest na nowe pomysły, ciekawe projekty, na młodych ludzi i dobrą muzykę… Dla wszystkich mieszkańców Zakopanego szykujemy więc niespodziankę – koncert, który w październikową chłodną noc przywoła gorące rytmy tanga w jazzowej aranżacji.

Zapraszamy, świętujcie z nami jubileusz 120-lecia!

Pozdrawiam

Dh. Anna Karpiel-Semberecka
Sekretarz TG „Sokół”
Gniazdo w Zakopanem
tel. 607 332 877

Załącznik : Gra miejska

Zaproszenie

 

ID Artykułu: 411543b8667c9d9a

Brak Tagów

1,470 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem