Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

JÓZEF PITOŃ LAUREATEM NAGRODY WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO IM. ROMANA REINFUSSA

  • Gmina/powiat/miejsc.: Kościelisko
  • Miejscowość: Kościelisko
  • Nadesłane: Joanna Trznadel
  • Opublikował: Robert Urbański
JÓZEF PITOŃ LAUREATEM NAGRODY WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO IM. ROMANA REINFUSSA

Opis

JÓZEF PITOŃ LAUREATEM NAGRODY WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO IM. ROMANA REINFUSSA
W dniu 17 lipca w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym wWygiełzowie odbyła się uroczystość wręczenia dorocznej Nagrody Województwa Małopolskiego im Romana Reinfussa, przyznawanej za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce. Główną nagrodę za całokształt działalności w dziedzinie ochrony lokalnego dziedzictwa kulturowego odebrał nestor podhalańskich regionalistów Józef Pitoń. Wniosek o uhonorowanie laureata złożyło Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, które na uroczystości reprezentowała Dyrektor Anna Wende-Surmiak.
W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślone zostało …wielkie oddanie i realizowana przez całe życie z pasją działalność na rzecz zachowania i upowszechniania tradycji Ojców w muzyce, śpiewie i słowie, będąca wzorem dla całej rzeszy kontynuatorów tradycji regionalnych Podhala.
Ta niezmiernie miła ceremonia rozpoczęła kolejną edycję odbywającego się w wygiełzowskim skansenie Festiwalu Etnomania, który – mimo mało sprzyjającej pogody – zgromadził liczną rzeszę miłośników folkloru. Nagrodę wręczył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda i Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego. Krzysztof Markiel.
Cieszymy się ogromnie, że inicjatywa Muzeum spotkała się z odzewem władz Województwa Małopolskiego, a laureatowi serdecznie gratulujemy.

fot. Helena Pitoń

ID Artykułu: 210578deaf38894b

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

  • wirtualna asystenka
  • Out Office to wirtualna asystenka, która wspiera swoich Klientów oszczędzając ich czas i pieniądze.

    outoffice.pl