Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Jesienny Chart 2009

Opis

Biuro Promocji Zakopanego zaprasza wszystkich na Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów czyli XII Jesienny Chart, który odbędzie się w dniach 24.10 – 26.10.2008 r…

Dwanaście lat temu imprezę wymyślił dziennikarz Telewizji Kraków Wojciech Mróz w czasie rejsu dziennikarzy żaglowcem „Dar Młodzieży” do Kopenhagi. Jak mówi sam pomysłodawca – impreza jest darem wdzięczności za to, że żaglowiec nie odpłynął, mimo spóźnienia jego osoby.
Przez pierwsze kilka lat wydarzenie miało w nazwie hasło „Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Wieloboju Nieobliczalnie Morderczym”. Skąd taki tytuł? Wystarczy wymienić tylko kilka z rozgrywanych konkurencji: konkurs tańca nieobliczalnie erotycznego z elementami wyścigu z czasem wzorowany na filmie „Czyż nie dobija się koni”, recytacja jesiennego wiersza morderczo-smutnego, niebezpieczny bieg na orientację połączony z rzutem ciupagą do uciekającego, a następnie leżącego Janosika i wiele, wiele innych.
Z czasem impreza rozrosła się o uczestników innych profesji. Dziś „Jesienny Chart” ma podtytuł „Ogólnopolskie Spotkania Ludzi Wolnych Zawodów”. Co roku jesienią zjeżdżają się do Zakopanego muzycy, artyści, aktorzy, pisarze, dziennikarze.
W tym roku do Zakopanego przyjedzie ponad sześćdziesięciu artystów z Polski oraz delegacja z Sycylii. Wśród nich nie zabraknie oddanych przyjaciół „Jesiennego Charta” aktorów Andrzeja Szopy, Renaty Dancewicz, Ewy Kasprzyk, poety i autora oratoriów Zbigniewa Książka, dziennikarzy telewizyjnej „Panoramy”, „Wiadomości” i „Teleexpresu”. Po raz pierwszy na imprezie pojawią się Mieczysław Święcicki, Stan Borys i Andrzej Sikorowski.
Impreza ma również cel charytatywny – dzięki wsparciu uczestników i sponsorów „Jesienny Chart” sponsorowała wakacje dzieci z terenów popegeerowskich, fundowała sprzęt rehabilitacyjny, organizowała konferencje naukowe.
Co roku patron medialny wydarzenia – Telewizja Kraków – emituje reportaż prezentujący imprezę.

informacja z promocja.zakopane.pl

ID Artykułu: brak

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem