Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Jedziesz do Morskiego Oka? Przeczytaj!

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: Robert Urbański 'zakopiec'

Opis

Jedziesz do Morskiego Oka? Przeczytaj!
Trwa remont parkingu na Palenicy Białczańskiej. To początek popularnego szlaku do Morskiego Oka. W tej chwili jedna trzecia powierzchni parkingu jest objęta pracami, co znacząco ogranicza liczbę miejsc postojowych. Dodatkowo Zarząd Dróg Wojewódzkich remontuje drogę prowadzącą na Słowację. Należy więc przygotować się na utrudnienia. Poniżej wskazówki, które pomogą dotrzeć na szlak.
Kierowco!
1. Jeśli masz możliwość, korzystaj z transportu publicznego, unikniesz problemów z parkowaniem. Na szlak do Morskiego Oka dojeżdża wiele busów.
2. Przez wyjazdem skontaktuj się z naszym Punktem Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44, rondo Jana Pawła II, Zakopane, tel. (+48) 18 20 23 300, (+48) 18 20 63 799, e-mail infotur@tpn.pl), gdzie otrzymasz wszystkie potrzebne informacje.
3. Zanim wyjedziesz, zapoznaj się również z trasą dojazdową do Jurgowa. Po zapełnieniu parkingu na Palenicy Białczańskiej oraz miejsc dodatkowych na poboczach po obu stronach Policja, Straż Parku, Straż Graniczna i Straż Graniczna będą kierować samochody na dodatkowy parking w Jurgowie.
4. Kierujący ruchem będą dysponowali ulotkami z mapką. Na drogach dojazdowych zauważysz również nasze żółte tablice, które poprowadzą na parking w Jurgowie.
5. Z parkingu w Jurgowie (pod dolną stacją wyciągu krzesełkowego) do Palenicy Białczańskiej przewiezie Cię bus. Busy będą kursowały od godziny 9:00 co pół godziny, a w razie zapełnienia samochodu częściej. Ostatni bus powrotny z Palenicy Białczańskiej odjedzie o godz. 20:00. Jeśli skorzystasz z parkingu w Jurgowie, za postój i dojazd do szlaku nad Morskie Oko zapłacisz tyle samo, ile zapłaciłbyś, parkując na Palenicy Białczańskiej.
6. Włącz stację RMF FM lub Radio Kraków, będziesz na bieżąco informowany o sytuacji na drodze w kierunku Morskiego Oka.
7. Jeśli podczas długiego weekendu wybierasz się na Słowację, sugerujemy Ci całkowite ominięcie odcinka drogi Wierch Poroniec – Łysa Polana. Przejazd przez Jurgów będzie łatwiejszy i szybszy.

Uwaga kierowcy autokarów! Nie będzie możliwości wjazdu na parking na Palenicy Białczańskiej. Miejscem postoju dla autokarów będzie parking na Łysej Polanie (stare przejście graniczne). Zalecamy wcześniejszy przyjazd, gdyż w razie zapełnienia parkingu kierowcy będą musieli szukać innego dozwolonego miejsca na zaparkowanie. Osoby przywiezione przez autokary około półtorakilometrowy odcinek z Łysej Polany na Palenicę Białczańską będą mogły pokonać pieszo lub skorzystać z kursujących busów.

Dokładamy wszelkich starań, by dotarcie na szlak było możliwie bezproblemowe, wiele zależy jednak od natężenia ruchu. Za wszelkie utrudniania przepraszamy.

ID Artykułu: 87457226915a1633

Brak Tagów

1,416 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem