Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

IV Puchar Misia Stramusia pod Giewontem

Opis

Kim jest Miś Stramuś spod Giewontu i czym się zajmuje? Otóż, mieszka pod Nosalem. Czyli wzniesieniem reglowym w Tatrach Zachodnich nad Kuźnicami, usytuowanym między Doliną Bystrej a Doliną Olczyską. Ponieważ kształt skał od północno-zachodniej strony przypomina nos, stąd nazwa szczytu. Nosal jest popularny wśród turystów i narciarzy. Na zalesionym północnym stoku znajduje się Centrum Narciarskie Nosal z kilkoma wyciągami. Od górnej stacji wyciągu prowadzi też nartostrada przez Nosalową Przełęcz do Kuźnic.

Miś Stramuś jest przyjacielem dzieci i patronem programu szkoleniowego prowadzonego przez Szkołę Strama. Na nartach jeździ od lat najmłodszych, jest to jego największą pasją. Każdej zimy przechadza się między trasami, by uczyć i dopingować jeżdżące na nartach dzieciaki. Przed startem prowadzona jest dla nich rozgrzewka, biorą w niej udział instruktorzy i opiekunowie. Miś uczy dzieci podstawowych ćwiczeń, aby były dobrze przygotowane do zjazdów i nie uległy nieprzyjemnym kontuzjom. Zabawa jest pierwsza klasa.

Na stokach zakopiańskiego Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal 23 lutego 2014 r.odbędą się czwarte otwarte zawody narciarskie dla dzieci o Puchar Misia Stramusia. Organizatorem imprezy jest Szkoła Narciarska STRAMA z Zakopanego, specjalizująca się m.in. w szkoleniu najmłodszych amatorów nart. W jakim przedziale wiekowym mogą brać udział dzieci w tychże zawodach? Otóż, nie młodsze niż 4 lata i nie starsze niż lat 12. Walka będzie się toczyć o piękny puchar, medale i inne atrakcyjne nagrody. Impreza będzie obfitować w dużo dobrej muzyki, a także tańce.

E/Zakopiec.INFO

ID Artykułu: 4675306118b30647

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem