Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Informacje z TPN i TOPR

Opis

0 stopień zagrożenia lawinowego
Komunikat lawinowy będzie wydawany z chwilą powstania w Tatrach zagrożenia lawinowego co najmniej pierwszego stopnia.

Utrudnienia:
Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo dobre. Utrudnieniem w wyższych partiach Tatr Wysokich mogą być resztki starego śniegu. Szczególną uwagę prosimy zachować na Wyżniej Koziej Przełęczy.

Przypominamy, że na Orlej Perci OD ZAWRATU DO KOZIEGO WIERCHU, tj. w kierunku wschodnim, obowiązuje ruch jednokierunkowy.
Niewielkie utrudnienia mogą wystąpić na czarnym szlaku z Doliny Pięciu Stawów Polskich w związku z budową elektrowni i przy przejściu potoku Roztoka z powodu budowy mostu.

Planując wyjście w góry, trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków i posiadanego doświadczenia górskiego. Należy również pamiętać, że pogoda może ulec gwałtownej zmianie i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak deszcz czy wiatr.

Ruch turystyczny na tatrzańskich szlakach jest bardzo duży, dlatego też przypominamy o zachowaniu ostrożności, szczególnie na graniowych, wąskich odcinkach szlaków !!!
Wchodząc na Giewont i Rysy należy liczyć się z oczekiwaniem na szlaku z uwagi na brak miejsca na szczycie.
Na odcinku drogi od Wodogrzmotów Mickiewicza do Włosienicy, oprócz bardzo dużego ruchu pieszego poruszają się wozy konne oraz pracują maszyny drogowe, dlatego należy ZACHOWAĆ WZMOŻONĄ OSTROŻNOŚĆ !!!

Na polanach i w miejscach nasłonecznionych bardzo licznie występują żmije zygzakowate, ukąszenie których może być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Prosimy zachować ostrożność!

Przypominamy o zakazie wprowadzania psów na teren TPN. Również Wspólnota Leśna Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie, której część lasów leży w granicach TPN ( Dolina Lejowa i Chochołowska ) podjęła uchwałę o zakazie wprowadzania psów na swoim terenie.

W przypadku spotkania niedźwiedzia należy wolno i spokojnie oddalić się.

REMONT DROGI DO MORSKIEGO OKA
W związku z remontem osuwisk, na podstawie decyzji Starosty Tatrzańskiego, ruch turystyczny pieszy odbywa się drogą gospodarczą do schroniska w Starej Roztoce, skąd szlakiem do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej drogą do Włosienicy i Morskiego Oka. Droga do Morskiego Oka zostaje udostępniona dla wozów konnych i ruchu pieszego z wózkami dziecięcymi, w terminie od 01 lipca do 23 sierpnia br.
Po 23 sierpnia powinny zakończyć się utrudnienia w ruchu na drodze do Morskiego Oka.
Od 10 września rozpocznie się remont nawierzchni drogi z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Wozy konne nie będą jeździły, a droga może być wtedy całkowicie zamknięta dla ruchu pieszego, o czym będziemy informowali na bieżąco po otrzymaniu informacji ze Starostwa.
Do końca października będzie prowadzony remont drogi Oswalda Balzera do Wierch Porońca, jednak nie jest przewidywane zamknięcie drogi.

Zagrożenia:
W przypadku nadchodzącej burzy należy jak najszybciej zejść ze szczytów i grani, opuścić otwarte przestrzenie i okolice cieków wodnych oraz wyłączyć telefony komórkowe. Przebywanie podczas burzy w okolicy krzyża na Giewoncie jest szczególnie niebezpieczne.

Zamknięcia szlaków pieszych:
UWAGA!
Od 22 maja zostaje całkowicie zamknięty czerwony szlak na Tomanową Przełęcz.
Wprowadza się ograniczenia w ruchu turystycznym polegające na zamknięciu szlaków turystycznych od zmierzchu do świtu do dnia 30 listopada.

Więcej informacji na stronach: www.tpn.pl i www.topr.pl

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

1,153 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia