Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Informacja Straży Pożarnej w związku z opadami

Opis

INFORMACJA DOTYCZĄCA DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH PRZEZ PAŃSTWOWĄ STRAŻ POŻARNĄ w ZWIĄZKU z INTENSYWNYMI OPADAMI DESZCZU

Ulewa jak przeszła nad Podhalem w sobotę wieczorem była powodem gwałtownego wzrostu liczny interwencji Straży Pożarnej na terenie powiatu tatrzańskiego. Intensywne opady deszczu trwające około pół godziny spowodowały zagrożenia i znaczne utrudnienia na naszym terenie. Utrudnienia związane były przede wszystkim z poruszaniem się zarówno samochodami jaki i pieszo. Natomiast zagrożenia spowodowały zatkane przepusty kanalizacyjne a także osuwająca się podmokła ziemia.
Strażacy z powiatu tatrzańskiego (zarówno zawodowi jak i ochotnicy) interweniowali 52 razy udrażniając zatkane przepusty, wypompowując wodę z piwnic, ratując ludzi których porwały potoki jak i zabezpieczając osuwiska ziemi.
Najpoważniejsze zdarzenia miały miejsca w Czarnej Górze i Zakopanem.
W Czarnej Górze wskutek wezbrania wody wraz z garażem osunął się do potoku samochód osobowy i ciągnik rolniczy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i za pomocą koparki podniesiono konstrukcję dachu zawalonego garażu. Następnie przy pomocy ciągnika rolniczego wydobyto z koryta potoku oba pojazdy.
W Zakopanem dwóch turystów spacerujących wzdłuż Potoku Bystra wpadło do niego. Strażacy wyłowili ich już z potoku Zakopianka na wysokości ulicy Tatary. Poszkodowani zostali przekazani zespołowi pogotowia ratunkowego.
Ponadto Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem apeluje do mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów wzdłuż potoków.

Z poważaniem
kpt. Marek Szydło
Rzecznik Prasowy
Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej
w Zakopanem

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

1,863 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia