Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

III Bieg narciarski im. Kurierów Tatrzańskich

Opis


III Bieg narciarski im. Kurierów Tatrzańskich

W niedzielę 13 lutego odbędzie się trzecia edycja imprezy, której celem jest promocja kultury fizycznej oraz uczczenie pamięci kurierów tatrzańskich.

Pomysł na to, aby połączyć zawody biegowe i strzeleckie z zaproszeniem do zapoznania się z historią kurierów tatrzańskich zrodził się w Ludowym Zespole Sportowym „Szarotka” w Chochołowie przeszło trzy lata temu. Fakt, że zaproszenie to pochodzi z wioski słynącej z urokliwych góralskich zabudowań jest w pełni uzasadniony. Z Chochołowa pochodziło dwóch kurierów tatrzańskich – Stanisław Frączysty pseud. Sokół oraz Andrzej Frączysty-Kuśtyjon.

Uczestnicy biegu – w zależności od kategorii wiekowej – pokonają rożne dystanse (od 50 do 4000 m) na trasach biegowych Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego w Chochołowie. Na najlepszych na mecie czekać będą nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów biegu, a na wszystkich ciepły poczęstunek.

Równolegle z zawodami biegowymi odbędzie się II konkurs strzelecki o puchar komendanta Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Zakopanem. kbks

– Cieszymy się, że Bieg im. Kurierów Tatrzańskich wpisuje się na stałe do kalendarza zimowych imprez biegowych na Podhalu – mówi Jędrek Stanek, jeden z organizatorów biegu. – Pierwsze biegi odbywały się przy wsparciu i pod patronatem Rady Pamięci Walki i Męczeństwa i jej tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem prezesa, Pana Andrzeja Przewoźnika. Jesteśmy dumni, że przy pomocy dobrych ludzi, udaje się nam to dzieło kontynuować – dodaje.

Początek zawodów w niedzielę 13 lutego o g. 10 na terenie OSW w Chochołowie. W kolejnych dniach uczestnicy, kibice oraz organizatorzy wezmą udział w uroczystej mszy św. w intencji kurierów tatrzańskich i ich rodzin, po której złożą kwiaty na grobach kurierów.

Galerie zdjęć z poprzednich edycji biegów oraz dodatkowe informacje znaleźć można na stronie WWW: http://www.chocholowlzs.pl

Kontakt z organizatorem: Andrzej Stanek, 601 150 848

Zakopiec.INFO poleca

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

2,052 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia