Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

Finał Pucharu Polski Amatorów Berghaus Cup

Opis

Sobota 27. marca 2010 r. – Finał Pucharu Polski Amatorów Berghaus Cup Zawody KW Zakopane w ski-alpinizmie
Berghaus Cup

Wojciech Szatkowski: Klub Wysokogórski Zakopane zaprasza na II. zawody Klubu Wysokogórskiego Zakopane w ski-alpinizmie Berghaus Cup, które odbędą się w dniu 27 marca 2010 r. (sobota). Zawody będą finałem Pucharu Polski amatorów w ski-alpinizmie. Zapraszamy na nie wszystkich miłośników tego pięknego sportu.

Zawody Polskiego Związku Alpiznimu i KW Zakopane – były organizowane w latach 1963-1996 w rejonie Doliny Pięciu Stawów Polskich i Hali Gąsienicowej, a ich głównym organizatorem był KW Zakopane. Zawody te były organizowane w formie zjazdu terenowego np. z Przełęczy Schodki do Dolinki Pustej, czy z Gładkiej do Doliny Pięciu Stawów Polskich. W latach 1993-1996 zawodnicy rywalizowali też na trasie ski-alpinistycznej. Organizator KW Zakopane (Maciej Pawlikowski). Najambitniejsze zawody miały miejsce w roku 1993, kiedy to trasa prowadziła z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez szczyt Świnicy, Skrajną Przełęcz, Murowaniec i Zawrat (wtedy kierownikiem trasy był znany ski-alpinista, przewodnik tatrzański, Piotr Konopka). W 2008 r. powrócono do organizacji przez KW Zakopane zawodów ski-turowych.

Zawody odbędą się na następującej trasie w kategorii amatorskiej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” – podejście na nartach do schroniska na Kalatówkach (meta). Limit czasowy na Przełęcz Kondracką 3 godziny.

Zawodnicy na trasie sportowej (z licencjami) startują na trasie dłuższej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” – stąd podchodzą na fokach trasą FIS II na Goryczkową i zjeżdżają do „esa” a stamtąd podchodzą do schroniska na Kalatówkach (meta).

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy w zależności od warunków atmosferycznych. Jeżeli warunki nie pozwolą zawody zostaną rozegrane na trasie zastępczej, którą podamy 5 dni przed rozpoczęciem zawodów.
Wyposażenie obowiązkowe zawodników w kategorii amatorskiej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki. Kask należy mieć na głowie od startu do mety.
Wyposażenie obowiązkowe dla zawodników w kategorii sportowej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki, zestaw anty lawinowy: pieps (detektor lawinowy), łopata, sonda.

Wpisowe na zawody: 50 zł

Program zawodów
27 marca 2010 r. – godzina 8.30 – wylot Doliny Kościeliskiej, Kiry, restauracja „Harnaś” – zamknięcie listy startowej, odprawa zawodników, podanie ostatecznej trasy zawodów
9.15 – transport depozytów osobistych na Kalatówki (depozyt na rzeczy osobiste otrzyma każdy z zawodników)
9.30 – przejście zawodników na start na Wyżniej Kirze Miętusiej
10.00 – start zawodników
14.30 – wspólny obiad w schronisku na Kalatówkach czyli Berghaus Party
16.00 – uroczyste rozdanie nagród

Organizator: Klub Wysokogórski Zakopane
Kierownik zawodów: Wojciech Szatkowski
Kontakt: zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem na adres w.szatkowski@poczta.onet.pl lub tel. 0-606/978-257.

Informacja z www.kwzakopane.pl

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem