Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Finał LOTOS Cup 2009

Opis

4 i 5 marca br. w Zakopanem zostaną rozegrane finałowe konkursy w skokach narciarskich dla młodzieży – LOTOS Cup 2009. Ostatnie w tym sezonie zawody pozwolą wyłonić także polską reprezentację na międzynarodowe zawody LOTOS Grand Prix.

Zawody odbędą się na trzech skoczniach Zespołu Skoczni Średnich. Finałowe konkursy LOTOS Cup wyłonią stypendystów programu „Szukamy następców Mistrza” 2009/2010. W tym sezonie stypendia otrzymają młodzi skoczkowie w kategoriach junior C i junior D, którzy w klasyfikacji generalnej uplasują się w pierwszej „szóstce”. Pierwszych sześciu skoczków w kategoriach junior E i junior B oraz dziewcząt otrzyma nagrody rzeczowe.

Ostatnie w tym sezonie zawody LOTOS Cup wyłonią także polską reprezentację LOTOS Grand Prix – międzynarodowych zawodów w skokach narciarskich dla młodzieży. LOTOS Grand Prix zostanie rozegrana 6-8 marca br. w Zakopanem, z udziałem reprezentacji Polski (po 7 najlepszych skoczków LOTOS Cup z roczników 1992-1998 oraz dziewcząt) oraz drużyn zagranicznych.

Edukacja na sportowo

Współdziałając z Polskim Związkiem Narciarskim Grupa LOTOS wspiera Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich pod nazwą „Szukamy Następców Mistrza”. Program powstał w 2004 roku i jest adresowany do najmłodszych skoczków narciarskich, którym funduje się niezbędny sprzęt oraz stypendia sportowe. Integralną częścią akcji jest cykl turniejów LOTOS Cup, odbywających się na wielu krajowych skoczniach narciarskich.
Informacja organizatora Grupy LOTOS

ID Artykułu: brak

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem