Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!

  • Gmina/powiat/miejsc.: INNE
  • Organizator: Hic Sunt Leones
  • Nadesłane: Biuro prasowe Hic Sunt Leones
  • Opublikował: Robert Urbański
Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!

Opis

Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!
Po kilkudniowym marszu i kolejnych kilku dniach aklimatyzacji, Andrzej Bargiel
i członkowie jego ekipy dotarli do bazy pod Manaslu. To właśnie szczyt tego ośmiotysięcznika będzie pierwszym celem młodego zakopiańczyka podczas jego najnowszej wyprawy – Manaslu & Cho Oyu Ski Challenge.

Droga ze stolicy Nepalu – Katmandu do bazy pod Manaslu była podzielona na parę etapów. Podróż autobusem, kilka dni trekkingu, aklimatyzacja w Samagaun oraz finalny marsz do bazy zajęły członkom Hic Sunt Leones osiem dni, w trakcie których musieli zmierzyć się
z wielkimi upałami, monsunowymi deszczami oraz wysoką wilgotnością powietrza. Dodatkowym wyzwaniem była decyzja o przyśpieszeniu kroku, a tym samym o skróceniu czasu marszu, który zajął cztery dni, a nie, jak wcześniej planowano – sześć. Oznaczało to, że Bargiel i jego towarzysze musieli pokonywać ponad trzydzieści kilometrów dziennie. Jak przyznaje na swoim blogu Andrzej, decyzja ta była podyktowana zamiarem dłuższej aklimatyzacji, która może być kluczowa dla powodzenia ataku szczytowego.

Na razie u podnóża Manaslu panują kiepskie warunki atmosferyczne, ale Andrzej ze swoim bratem – Grzegorzem mieli okazję już zapoznać się z warunkami panującymi w trochę wyższych partiach ośmiotysięcznika. Dzień po przybyciu do bazy wyruszyli na trening biegowy, który zakończył się dotarciem na wysokość niemal 6000 m n.p.m. czyli powyżej wysokości, na której dzisiaj planują założyć pierwszy obóz. Jak donosi zespół Sunt Leones – forma poszczególnych członków wyprawy jest naprawdę dobra, w szczególności Andrzeja, który planuje podjąć próbę pobicia rekordu czasowego w zdobyciu szczytu Manaslu, a następnie dokonać pierwszego pełnego zjazdu z jego wierzchołka.

Sponsorem strategicznym całego projektu jest kompleksowy operator logistyczny – CTL Logistics Sp. z o.o.. Partnerem głównym wyprawy zostało ponownie Lotto Extreme. Sprzęt narciarski uczestnikom wyprawy zapewni Atomic, odpowiednią odzież dostarczy firma Salomon, a o sprzęt wspinaczkowy zadba Black Diamond. Ponadto Andrzej Bargiel i jego ekipa zaopatrzeni zostaną w sprzęt elektroniczny przez markę Sony, natomiast firma TTcomm S.A. umożliwi im łączność satelitarną. W czasie szczytowego ataku Andrzej będzie miał na sobie himalajski kombinezon narciarski, który powstał przy współpracy firmy Pajak ze znanym projektantem mody – Tomaszem Ossolińskim. Miejsce konferencji prasowych zostało zapewnione dzięki życzliwości Soho Factory.

ID Artykułu: 6675412de055eb10

Brak Tagów

1,278 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem